Haberler

Keşan pazaryerine HES Kodu olmayan giremeyecek

Keşan’da koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Cumartesi günleri kurulan halk pazarı, 2 Nisan 2021 Cuma kurulacak. Pazaryerinde tedbirlerin çok sıkı bir şekilde uygulanacağını, kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacağını söyleyen ve yasak alanlarda kesinlikle sigara içilmesine izin vermeyeceklerini de belirten Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, “Bu işin şakası yok” dedi.

“HES Kodu olmayan alınmayacak”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını belirten Gökhan Yılmaz, “Bu nedenle Cumartesi günleri kurulan halk pazarı 2 Nisan 2021 Cuma günü yine aynı yerinde kurulacak. Pazarımız akşam 19.00’a kadar açık kalacak. Pazaryerine girişler sadece HES Kodu ile olacak. HES Kodu olmayan vatandaşımız da esnafımız da pazaryerine alınmayacak. Vatandaşlarımız halk pazarından ihtiyaçlarını maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyarak karşılayabilecek.” dedi.

“Yasak alanlarda sigara içilmeyecek”

Pazaryerinde koronavirüs tedbirlerinden taviz verilmeyeceğinin altını çizen Yılmaz, “Koronavirüs ile ilgili tedbirler pazaryerinde yine eksiksiz olarak uygulanacak. Hem vatandaşımız hem de esnaflarımız herhangi bir cezai işlem ile karşılaşmamak adına dikkatli olsunlar. İlçemizde de son dönemde etkisini hissettiğimiz koronavirüse karşı alınan tedbirlere uymayan hem vatandaşımıza hem de esnafımıza cezai işlem uygulanacak. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu zor dönemde lütfen sağlımız için tedbirlere harfiyen uyalım. Özellikle yasak alanlarda sigara içilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Pazaryerine alışveriş için gelen vatandaşımız da esnafımızda maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralına harfiyen uymak zorunda. Bu işin şakası yok.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu