EkonomiKeşanSektörel

Keşan pazaryeri için bir kez daha çağrıda bulunan Çakır: “Zarar gören esnafımız ve halkımız!”

Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanvekili Mustafa Çakır, 19 Kasım Keşan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. yılına özel düzenlenen indirim günlerini değerlendirerek; 16 Kasım’da başlayan ve 19 Kasım’da sona eren bu süreçte, sağanak yağış ve rüzgar nedeniyle hem esnafın hem da vatandaşların zor anlar yaşadığını dile getirerek, cumartesi günleri kurulan halk pazarının üzerinin bir an önce kapatılması gerektiğinin altını çizdi.

Mustafa Çakır, 19 Kasım’da kutlanan Kurtuluş Bayramı nedeniyle, bayram öncesinde; esnaf odaları, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası, diğer kurumlar ve Keşan Belediyesi ile bir araya gelerek toplantılar yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:
“Amaç çok iyi bir bayram hazırlığı ile halkımızın önüne çıkmaktı. İndirimli günler adında 17 – 18 – 19 Kasım günlerinde halk pazarı ve esnaflarımız açık olacaktı. Tüm sokaklarımız caddelerimiz gelin gibi süslenmişti. Her şey hazırdı. Maalesef iklim şartları, yağmurun gün boyu yağması ve ekonomik şartlar ilgiyi ve beklentiyi çok azalttı.
Pazarcı üyelerimizin şikayetleri, halk pazarının gününün değiştirilmesiydi. Tabi ki Meteoroloji’nin cumartesi günü için şiddetli yağmur ve rüzgâr uyarısı yapması buna gerekçe idi.
Esnafımız, pazarın günlerinin değiştirileceğine, pazar yerinin üstünün acilen kapatılmasını istiyor.
Buradan çağrımızı bir kez daha yapıyoruz! Belediye Meclisinin iktidarı ve muhalefeti; lütfen elinizi taşın altına koyun! Niye bekliyorsunuz, uzlaşın! Zarar gören esnafımız ve halkımız.
19 Kasım sabahı bir başka güzeldi.
Bayramımız çok güzel başladı. Başta Belediyemiz olmak üzere emeği geçenleri kutluyoruz. Odamıza gösterdikleri ilgiden dolayı değerli halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizler örf ve adetlerimizi yıllardır yaşatmaya çalışıyoruz. Ufak tefek hediyelerimiz geleneklerimizden geliyor. Birlik içinde esnafımız ve halkımız bayramını kutluyordu. Ayrıca bu bayramda bizim yanımızda olan çalıştığımız tüm firmalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bir bayramı daha geçirdik.

Unutamayacağımız tek şey, bize bu bayramı armağan edenler.. Başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tüm kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.
101. yılın kutlu olsun Keşan’ım.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu