Genel

Keşan Kent Konseyi, FSRU limanına karşı ‘sembolik piknik’ düzenledi

Keşan Kent Konseyi 21 Ağustos Pazar günü, Saros Körfezi Yüzer LNG Depolama ve Yeniden Gazlaştırma Ünitesi (FSRU) inşaatı alanı yakınlarında ‘sembolik piknik’ düzenledi. Konsey üyeleri şantiye manzaralı piknik yaparak limana karşı tepkilerini bir kez daha gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından “Bu kıyıların katledilmesine razı olmadık, olmayacağız da” denilerek bileşenlere davette bulunulmuş, çevre gönüllülerinden de katılım istenmişti.


Bu çağrıya çevreciler ile birlikte, siyasi parti ve STK’lar kulak verdi. Pazar günü plaj şemsiyesini, kamp sandalyesini ve piknik malzemelerini alan gönüllüler, soluğu FSRU limanı inşaatının devam ettiği şantiye alanı yakınlarında aldı. Burada bir araya gelen Keşan Kent Konseyi bileşenleri, Saros Körfezi ve şantiye manzaralı piknik alanı oluşturdu.

Kent Konseyi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada “İki yıl önce çam ağaçları ile kaplı tepe, BOTAŞ tarafından bu hale getirildi. Bizler de farkındalığı ortaya koymak için ironik bir şekilde sembolik bir piknik düzenledik.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu