HaberlerKeşanSektörelYaşam

“Keşan Kent Kart” projesi hayata geçiyor

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yaptığı açıklamada, Keşan Kent Kart Projesi ile ilgili bilgi verdi.

Açıklamada; Keşan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Yasin Paçaman ve müdürlük personelleri ile firma yetkilileri Kerem Kayabaşı ve Bilal Yılmaz da hazır bulundu.

“Keşan’da vizyon bir belediyecilik yapıyoruz”

Bir projeyi daha hayata geçirdiklerini belirten Helvacıoğlu, “Keşan kart; 65 bin vatandaşımızın her birinde olacak. Mobil uygulaması da olacak. Artık tüm vatandaşlarımızın bir Keşan kartı olacak. Keşan kart, manavda, kasapta, kantinde, ulaşımda, parkomatta, otellerde, eczanelerde tüm alışveriş noktalarında olacak. Yerli esnafımızla birlikte yürüyeceğiz. Öğrencilerimiz için kantinlerde geçerli olacak. Öğrencilerimize parayı yükleyeceğiz kantinlerde harcayacaklar. Sosyal yardımlarda ve yerel marketlerde kullanılabilecek. Tüm alışveriş noktalarında olduğu gibi sanat ve kültürel etkinliklerde de kullanılabilecek. Müzede de, tiyatroda da, maçlarda da geçerli olacak. Ramazan yardımlarında kullanılacak. Tüm vatandaşlarımızın artık bir kartı olacak. Profesyonel bir çalışma. Belediyenin hemşehricilik ruhunu yaşatan bir kart. Kartta puan sistemi de olacak. Çevreci, yardım sever bir kart. Aklımıza ne gelirse tüm alanlarda kullanabileceğiz. Sisteme kayıtlı esnafımıza da fırsat. Tüm esnafımızı bu karta dahil olmaya davet edeceğiz. Uygulamaya geçiyoruz. 15 Nisan’da da lansmanını yapacağız. Keşan kent kart herkesin cebinde olacak. Gelir seviyesi ne olursa olsun bu kartı hepimiz kullanacağız. Belediye tesislerimizde indirim alacağız, ulaşım desteği, eczanelerde ilaç desteği olabilecek, müze ücretsiz olacak. Keşan’da vizyon bir belediyecilik yapıyoruz. Her türlü faydayı hemşehrilerimize sağlıyoruz. Bu bir ayrıcalık olacak. Herkesin cebinde 2’nci nüfus kağıdı olacak.” dedi.

“Tüm hemşehrilerimizin kullanacağı bir kart tasarladık”

Keşan Kart’ın şehrin kimliğini yansıtan bir kart olduğunu ifade eden Yasin Paçaman, “Emeklimiz, öğrencimiz, çalışan vatandaşlarımız, tüm hemşehrilerimizin kullanacağı bir kart tasarladık. Çevreci bir kart olmasını hedefledik. Çevreci kampanyalarımızda vatandaşlarımızı kent kartı kullanarak puan kazanabilecek ve bu puanları anlaşmalı olan işyerlerinde harcayacaklar. Yine karta yüklenecek sosyal yardımları anlaşmalı işyerlerinde kullanabilecekler. Bu kartın üye aidatı olmayacak. Yerel esnafımızı destekleyecek. Bir de uygulama yönü var. Mobil cihazlarımıza indireceğiz. Belediyemizin her türlü etkinliğinden haberdar olabileceğiz. Sadece fiziksel bir kart yok. Teknik altyapısı tamamlanmış bir uygulamamız da var. Harita üzerinde istedikleri yere gidebilecekler. İşyerlerimiz bu uygulamayı indirerek uygulamaya üye iş yeri olarak giriş yaptıklarında bir sayfa gelecek. Kartlarımız kişisel olacağı için QR kodları olacak ve aynı zamanda manyetik okuma olacak. Manyetik okuma özelliği olan telefonlarda vatandaşımızın bilgilerini tamamlayacak ve işlemini yapacak. Aynı zamanda SMS sistemi ile doğrulama sağlayacağız.”

Kayabaşı ve Yılmaz, proje ile ilgili teknik bilgi verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu