GündemHaberlerSağlık

Keşan, İpsala ve Enez’de Mart ayından bu yana koronavirüsten hayatını kaybedenleri sayısı 70’i aştı

Dünya ve Türkiye’de olduğu gibi bölgemizde de, koronavirüs salgını nedeniyle, hastalanan ve hayatını kaybedenlerin sayılarında artış yaşandı, geçtiğimiz 10 aylık zaman diliminde şimdiye kadar bölgemizde 70 kişi yaşamını yitirdi.

Korona virüsün ülkemizde ilk tespit edildiği tarihten itibaren hızla yükselen vaka sayıları, Keşan merkez olarak çevre ilçelerde geniş çapta yayılım gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. Özellikle İpsala ve Enez başta olmak üzere bu ilçelerin ve Keşan’a bağlı köylerin ile Keşan merkezde çok sayıda vakaya rastlanırken, onlarca kişi de hayatını kaybetti.
Hafta sonları hayatın durmasına, iş yerlerinin kapanmasına sebep olup; yaşamın her alanında olumsuz etkiler yaratan salgın sebebiyle Keşan’da vaka sayıları günlerce 100’ün altına düşmezken, son günlerde ise çok uzun bir sürenin ardından düşüş eğilimine girdiği ifade edildi.

Salgın sebebiyle Mart 2020 tarihinden bugüne kadar Keşan, İpsala ve Enez’de ise yaklaşık 800 kişinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Geçen süreç içerisinde, bir çok hasta sağlığına kavuşurken, yeni hastalarla birlikte sayının her geçen gün arttığı da kayıtlara geçti.

Öte yandan Keşan’da ölümcül koronavirüs salgını nedeniyle, ilk can kaybı 10 Nisan 2020 tarihinde 68 yaşındaki bir erkek şahıs olarak kayıtlara geçti. Keşan, İpsala ve Enez genelinde ise, bugüne kadar yaklaşık 70’ten fazla kişinin koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu