Haberler

Keşan heyeti, FSRU konusunu BOTAŞ yetkileleri ile görüştü

Sazlıdere’de yapılması planlanan FSRU Limanı için BOTAŞ yetkilileri ve Keşan heyeti bir araya geldi. BOTAŞ tesislerinde gerçekleşen toplantıda, BOTAŞ yetkilileri, FSRU Limanı ile ilgili bilgi verdi.Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun daveti ile bir araya gelen AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP İlçe Başkanı Recep Pekcan, MHP Keşan İlçe Başkan Yardımcısı Nejdet Çabuk, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nehir Gergin, ESTAB Başkanı ve CHP Belediye Meclisi Üyesi Süleyman Gürsel Paçaman, MHP Belediye Meclis Üyesi Barbaros Tokgöz, İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Zafer Topçu, Keşan TSO Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik ve Sazlıdere Köyü Muhtarı Mehmet Özdemir‘den oluşan kalabalık bir heyet 10 Temmuz Cuma (bugün) BOTAŞ Marmara Ereğlisi LNG tesislerinde temaslarda bulundu.


Burada BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Abdülvahit Fidan ve Etüt Proje Daire Başkanı Fatih Sel tarafından karşılanan Keşan Heyeti, tesisleri ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldı, aynı zamanda bölgeyi BOTAŞ yetkililerine anlattı.

Yaklaşık olarak 5 saat süren ve iki tarafın da proje üzerindeki kararlı duruşlarını birbirlerine göstermesi konusunda hayati önem taşıyan görüşmelerde; BOTAŞ yetkilileri Sazlıdere’de kurulacak limanın bölgeye getireceği katkıları ve projenin içeriğini anlatırken, Keşan Heyeti ise FRSU Limanı’ın Saros Körfezi’ne getireceği olumsuz etkileri anlattı.


Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesabında konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada ziyaretle ilgili olarak “Sazlıdere’de yapılması planlanan FSRU projesinin bölgemize etkileri ile ülkemiz ve bölgemize vereceği katkılar konusunda en doğru bilgileri edindik. Keşan heyeti olarak yapılacak projenin içeriği, bölgemize, Körfezimize, etkileri ile ilgili gerçek bilgileri aldık.
Genel Müdür Yardımcımız Abdülvahit Fidan ve tüm ilgili Yöneticilerimize sıcak karşılamaları nedeniyle teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu