GenelKeşanSiyasetUlaşım

Keşan – Enez yolu için soru önergesi veren Ediz Ün’e cevap Bakan Uraloğlu’ndan geldi

Kamuoyunda sık sık gündeme gelen, yıllar içinde ne yazık ki ölümlü kazaların da yaşandığı ve yapılması için yöneticilere çağrıda bulunulan Keşan – Enez yoluyla ilgili CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün’ün geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu‘nun yanıtlaması isteğiyle verdiği soru önergesine, Bakan Uraloğlu cevap verdi.
Milletvekili Ün, verilen yanıtın, yolun uzun süre daha bu haliyle kalacağını gösterdiğini söyledi.

Milletvekili Ün, konu hakkındaki açıklamasında, Bakan Uraloğlu tarafından verilen yanıtta, 58 km uzunluğundaki yolun 5 km’lik kısmında iyileştirme yapıldığının belirtildiğini, diğer kesimlerinin standardının yükseltileceğinin ifade edildiğini kaydederek, bu konuda herhangi bir tarih verilmediğini dile getirdi.

“Yolun bu haline bakıp utanırlar diye umuyoruz”

Önergeye verilen yanıtı değerlendiren Milletvekili Ediz Ün, “Anlaşılan taze Bakan, genel müdür olarak yapmadığı Keşan – Enez yolunu Bakanlığında da yapmayacak. 2023 yılı yatırım programında yolun olduğunu söylüyor ama ödenek ayrılmadığını söylemiyor.
Şu an bir çalışma yapılmadığını, yatırım programlarına göre 2021 yılında tamamlanmış olması gerektiğini söylemiyor. Yani, yeni bir şey söylemiyor. ‘Para yok, bütün paraları yandaşlara aktardık, hazine tam takır, bu yüzden elzem olan işleri dahi yapamıyoruz. Zaten bizim için Edirne üvey evlat’ diyemiyor.”
dedi.

Verilen yanıta göre, Keşan – Enez yolunun uzun bir süre daha bu haliyle kalacağının anlaşıldığını belirten Ün, “Yolun bu haline bakıp utanırlar ve çoktan bitmesi gereken bir işi bitirirler diye umuyoruz” şeklinde konuştu.

“20 yılın sonunda ‘cek, cak’lı yanıtlara kimse inanmıyor”

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, sözlerini şöyle tamamladı:
“Gelen yazıda hiçbir sorumuzun yanıtı yok. Oysa biz somut ve net sorular sormuştuk. Her yerde de sormaya devam edeceğiz. İktidar susma yeri değil icraat yeridir. Bu yolda yaşanan her kazanın sorumlusu bu yolu bu şekilde bırakanlardır. 20 yılın sonunda ‘cek, cak’lı yanıtlara kimse inanmıyor.
‘Yatırım programlarında olmasına rağmen Genel Müdür olarak görev yaparken yapmadığınız Keşan – Enez yolunu Bakan olarak yapacak mısınız?’ diye sormuştuk biz Bakan’dan ‘Evet yapacağız’ yanıtını beklerdik. Bunun dışındaki her yanıt lafügüzaftır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu