Haberler

Keşan Ekonomi Forumu’nun 7.’si gerçekleştirildi

Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ve İpsala Ticaret Borsası işbirliğinde 7.’si düzenlenen “Keşan Ekonomi Forumu” programı 22 Kasım Cuma günü gerçekleştirildi.

Programa; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin, Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Eler, oda ve borsa yöneticileri, TSO üyeleri katıldı. Foruma konuşmacı olarak, Damat Tween Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Yönetim Danışmanı Selen Kocabaş, Ebebek Yönetim Kurulu Başkanı Halil Erdoğmuş, TYH Tekstil İcra Kurulu Üyesi Ramazan Kaya, Gurme-Gazeteci Mehmet Yaşin katıldı.Programın moderatörlüğünü yapan Gazeteci Vahap Munyar, “Çok değerli konuşmacılarımız var. Umarım konuşmacılarımızın hikayeleri, katılımcılarımıza örnek olur. ?Önemli konuklarımız var. Konuşmacılarımızın çok önemli başarıları var. 2019 ekonomisi nasıl geçti, 2020 daha iyi bir yıl olabilir mi? Kadınların iş dünyasında daha ciddi görev alması ile ilgili konuşmalar olacak. Mağazalaşma öyküleri dinleyeceğiz Gelişme ve gelişmeyi sürdürebilmeyi konuşacağız. Önemli markaları üreten kişilerin hikayelerini dinleyeceğiz. Kendilerini anlatmak isteyen kişiler değiller fakat bu seminerde deneyimlerini ve bilgilerini bizimle paylaşacaklar. Bulunduğunuz yöreden çıkıp ülkeye açılmak inanılmaz bir başarıdır. Burada bunları konuşacağız. Büyük bakmak ve büyük düşünmek lazım. Öncelikle yerelde iyi olmak lazım. Yerelde iyi olduktan sonra zincirleşmek ve büyümek daha kolay. Edirne şanslı bir bölge. Trakya olarak da şanslı bir bölge. İstanbul?a yakınlığı bir avantaj. Dezavantajı da az gelişmiş olmaması. Çünkü az gelişmiş yerlere daha fazla destek geliyor. Burası kendisini kurtarmış bir bölge olduğu için daha az destek görebiliyoruz.” diyerek katılımcılara yararlı bir program hazırlandığını kaydetti.

Programın açılış konuşması, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı tarafından yapıldı.

Şapçı, konuşmasında şunlara yer verdi: “Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ve İpsala Ticaret Borsası işbirliğinde düzenlenen ve 7.si gerçekleştirilen Keşan Ekonomi forumuna hoş geldiniz. Birbirinden değerli konuklarımızı ağırlamaktayız ve çok mutluyuz. Unutmayalım ki ticaretin temelleri girişimcilikten geçiyor. Bu forumun amacı, bölgemizdeki ekonomik faaliyetleri artırmak ve yol vermektir. Bu forumumuzda ekonomide, yerel güçlerin önemine vurgu yapacağız. Değerli konuklarımızın konuşmalarından çok önemli bilgiler edineceğimizden şüphemiz yoktur. Tüm katılımcılara bizleri şereflendirdikleri için teşekkür ederim.”Şapçı’nın ardından konuşan Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Eler de: “Keşan Ekonomi Forumu’nun 7.’cisi oldu. Zenginlik ve içerik anlamında çok güzel ancak daha da önemli olan, sürdürülebilir olması. Hep şuna vurgu yaptık: İnsan hayatında en kıymetli 3 şey; zaman, enerji ve sürdürülebilirlik. Bunu yapmak için yola çıkarken yaptığımız çalışmaları bugünlere getirmek de çok güzel. Ama tek başımıza değil, gerek oda ve borsa, gerek Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, belediyemiz, kaymakamlığımız ve bizlerin yaptığı naçizane katkıyla buralara geldi. Hepinize tekrar hoşgeldiniz diyorum. Umuyorum katma değeri yüksek, bilgiyle donanacağımız çok güzel bir gün olacak” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu