Haberler

Keşan Dallık Şenliği 5 Mayıs’ta

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü gerçekleşen Keşan’ın Geleneksel Dallık Şenliği, bu yıl Ramazana denk geldiği için 5 Mayıs 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin: “Şehrimizin ve bölgemizin kültürel miraslarından olan dallık organizasyonunun bu yıl Ramazan arifesine denk gelmesi sebebiyle insanımızın yüzyıllardır tüm değerlerini birlikte yaşatma kültürünü de göz önünde bulundurarak 5 Mayıs Pazar günü dallık organizasyonunu yapmayı uygun gördüğümüzü belirtmek isteriz. Trakya kültüründe tüm değerlerin, komşusunu rahatsız etmeyecek hassasiyetle yaşadığını, ve bu yıl da aynı hassasiyetle 11 ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının arifesiyle, dallığı aynı anda yaşayabileceğimize inanıyoruz. Yeşilin, baharın, bereketin müjdesi olan dallık ile rahmet, şefaat ve mağfiret ayı olan Ramazanın müjdecisi arife gününün bir araya geldiği bugünü, bu yıl geçen yıllara göre daha farklı idrak edeceğimize ve eğlencemizde halkımızın kendi hassasiyetlerini geleneği ve inancıyla bir arada yapabileceğine inanıyoruz” dedi.

Keşan Keşan Belediye Encümeni’nin aldığı karar doğrultusunda Kılıçköy Korusu’nda gerçekleştirilecek Dallık Şenlikleri’nde bu yıl Keşan Belediyesi’nce protokol çadırı kurulmayacağı ve Dallık Şenlikleri’nin 08.00 ve 18.00 saatleri arasında gerçekleştirileceğini belirten Gergin, şunları söyledi. “Kılıçköy Korusu’nda gerçekleşecek Dallık için alanda Keşan Belediyesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca dallığa gidecek vatandaşlarımız için gerekli ulaşım hizmetleri kolaylık sağlanacaktır. Güvenlik, sağlık ve temizlik konularında da gerekli hassasiyeti göstereceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu