Genel

Keşan CHP’den deprem bölgesine yardım eli

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrasında, afet bölgelerine Türkiye’nin dört bir tarafından yardım gönderilmeye devam ediliyor.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı tarafından da deprem bölgesine yardım kampanyası başlatıldı.

Yardım kampanyası ile ilgili açıklamada bulunan CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, şunları ifade etti: “Bugün iki büyük depremle yıkıldık. Acımız büyük, yardım çığlıklarına duyarlıyız. Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük depremden etkilenen illerimizin yaralarını sarmak için Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Örgütü olarak genel merkezimizin talimatları doğrultusunda il başkanlığımızın koordinesinde yardımlar toplanmaktadır. İhtiyaç malzemelerinin listesi: Çadır içi soba, uyku tulumu (yetişkin/çocuk), uzay battaniye, cep ısıtıcı, sentetik içlik (bebek/ çocuk), eldiven, atkı, bere, çorap (bebek, çocuk, yetişkin için), polar battaniye, kışlık bot, kışlık mont (yetişkin, çocuk), bebek bezi mama, biberon), hijyenik pet, ıslak mendil, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, havlu kağıt, havlu, el feneri, kalem pil, kibrit, kıyafettir.

Yardımlar AFAD, valilikler ve örgütümüzle koordineli şekilde ivedilikle ihtiyaç sahiplerine iletilecektir.” diyen Özdilek, deprem bölgesinde canlarını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar ve kurtarma çalışmalarında görev yapan ekipleri de kolaylıklar diledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu