Gündem

Keşan Belediyesi’nin eski hizmet binasında yıkım hazırlıkları başladı

Keşan Belediye binasında yıkım hazırlıkları başladı. Tamamen tahliye edilmesi doğrultusunda Kasım ayının sonuna kadar süre verilen binada işyerleri boşaltılıyor.

Geçtiğimiz günler Keşan Belediyesi eski hizmet binası için yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir doğal afet durumunda sağlam kalmasının mümkün olmadığı söylenmiş ve Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünal, “Binanın yaşına bağlı deformasyon sebebi ile her gün daha da yıpranarak bir daha kullanılamayacak kadar güvensiz hale gelmiştir” diyerek bina hakkında yıkım kararı verildiğini açıklamıştı.Yapılan incelemeler sonucunda son derece riskli durumda olduğu tespit edilen binada kullanıcıların binayı tahliye etmeleri gerektiği belirtilirken, iş yeri sahiplerine gerekli tebligatın gönderildiği de belirtilmişti.
Aradan geçen bir süre sonra bina içi yıkım hazırlıklarına başlandı. Gün içinde yapılan çalışmalarda binanın en üst katındaki terasta bulunan düğün salonunun çatısı söküldü. Vinç yardımı ile parçalar halinde demonte edilen çatı yerinden kaldırılırken, yapılan tebligat doğrultusunda kiracıların Kasım ayının sonuna kadar binayı tamamen boşaltmaları istendi. Kasım ayının ikinci haftasına kadar süreleri dolacak kiracıların sürelerinin uzatılmasına yönelik talepleri olduğu da edinilen bilgiler arasında.

Öte yandan yıkım ihalesi yapılacak olan binanın yıkımının başlaması için Aralık ayının başları öngörülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu