Haberler

Keşan Belediye’sine kazandırılan 8 aracın tanıtımı yapıldı

Keşan Belediyesi'ne alınan yeni araçlar tanıtılıyor

KEŞAN Online paylaştı: 24 Temmuz 2020 Cuma

Keşan Belediyesi’nin hizmet filosuna kattığı 8 adet 0 kilometre aracın tanıtım programı 24 Temmuz 2020 Cuma günü gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda, saat 12.00 sıralarında başlayan programa Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, siyasi parti temsilcileri, Keşan Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Keşan Belediyesi birim amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Özder‘in Keşan’daki son mesai günü olduğunu dile getiren Helvacıoğlu, kendisine hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.
Vatan mücadelesinin en önemli sembolü olan Ayasofya Camii’nin ibadete açılacak olmasının heyecanı ve gururunu yaşadıklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Bugün kılınacak ilk cuma namazında ülkemiz ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Yine bugün; basın sansürünün kaldırılması vesilesiyle bu önemli günün yıl dönümünde önce Keşanımız ve bölgemiz olmak üzere, tüm değerli basın mensuplarımızı huzurlarınızda bir kez daha selamlıyorum.” dedi.

Belediyenin hizmet filosuna kazandırılan 8 yeni aracın tanıtım ve kurban kesme programı vesilesiyle bir araya geldiklerini dile getiren Helvacıoğlu, “Takdir edersiniz ki; göreve geldiğimiz günden itibaren adeta bir atılım ve gelişim dönemi başlattık. Altyapı ve üstyapı çalışmaları, yatırım projelerimiz ve sosyal anlamdaki girişimlerimiz ile birlikte, hizmetlerin niteliği, kalitesi ve hızı fark edilir şekilde gelişim gösteriyor. Bu anlamda; belediyemizin bu hizmet temposuna araç ve gereç envanterinin de gelişerek katkı sunması gerekiyordu. Dönemimizden önceki son beş yıla baktığımızda Keşan Belediyesi araç envanterine toplam 21 aracın kayıt edildiğini görüyoruz. Dönemimizde; hız ve nitelik anlamında artan hizmetler ile 1 yılda belediyemize ve Keşan’ımıza toplam 29 araç kazandırdığımızı gururla ifade etmek isterim. Bu siyasi bir eleştiri değil, bizim hızımızı gösteriyor. Her geçen gün daha da güçleniyoruz. Ben dönemimizde Keşan’ımıza ve belediyemize kazandırmış olduğumuz; konteyner yıkama, cenaze aracı çöp kamyonları, ilaçlama araçları kepçe ve iş makinaları ve bugün burada gördüğümüz 8 adet çeşitli hizmet araçlarını büyüyen Keşan’ımızın hizmetine sunuyoruz. Şu anda Bursa?dan cenaze aracı ile Ümraniye Belediyesi’nden kamyon hibe olarak yola çıktı. Büyüyen araç filomuz hizmetlerin de büyüdüğünün ve geliştiğinin göstergesidir. Verdiğiniz vergilerin her kuruşuna sahip çıkıyoruz. İhtiyaçlar doğrultusunda Keşan Belediyemizin hizmet filosuna araç ve gereç yatırımları yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Nuri Özder, Keşan’daki son görev günü olduğunu ve mesai bitiminde ilçeden ayrılacağını ifade ederek, “Keşan’da 5 yıl boyunca severek görev yaptım. İlçemizdeki son günümüzde son törenimize katılıyoruz. Belediyemiz iyi hizmetleri süratle hayata geçiriyor. Bu hizmetlerin artarak devam edeceğine inancım tam. Bu araçlar da hizmete önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından dua edilerek kurban kesildi ve programa katılanlara ikramda bulunuldu.
Programda yer alan Keşan Belediyesi Bandosu ise performansı ile beğeni topladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu