Haberler

Keşan Belediyesi’ne, 1 buçuk yılda 153 bin parça kullanılmayan eşya teslim edildi

Sosyal hizmet çadırında gerçekleştirilen çalışma hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, göreve geldikleri günden bu yana 153 bin parça eşya yardımını kabul ettiklerine dikkat çekti.

“İhtiyaç sahipleri ile eşya bağışlayan vatandaşlarımızı aynı çadırda buluşturuyoruz”

Çeşitli bölgelerde sıklıkla kurulan sosyal hizmet çadırında ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmayı amaçladıklarını ifade eden Helvacıoğlu, “Burada aslında; ihtiyaç sahipleri ile eşya bağışlayan vatandaşlarımızı aynı çadırda buluşturuyoruz. Vatandaşlarımızın evlerinde giymedikleri ve kullanmadıkları, ancak kullanılabilir durumdaki eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz sosyal mağazacılık anlayışıyla bu faaliyeti başarıyla yürütüyor. Müdürlüğümüze kadın-erkek, yaşlı-çocuk kıyafeti ile ayakkabısına hatta oyuncak ve ev eşyasına kadar bağışta bulunan duyarlı vatandaşlarımıza da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bağışlanan her ürün ve eşya yıkanıp, ütülenip kullanılabilir hale getirildikten sonra mağaza düzeninde kurulmuş çadırımızda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.” dedi.

“Birimimize 153 bin parça eşya yardımı yapıldı”

Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Malumunuz; kış aylarına girilmesiyle kullanılmayan eşya çadırımıza daha da fazla talep olacak. Göreve geldiğimizden bu yana 1,5 yılda kullanılmayan eşya birimimize 153 bin parça eşya yardımı yapıldı. Bu sayıları daha da artırmak için vatandaşlarımız ile birlikte gayretli çalışmalara devam edeceğiz. Hem ihtiyaç sahiplerine hem de ihtiyaç fazlası olan vatandaşlarımıza sesleniyoruz; herkesin evinde kullanmadığı eşyalar vardır. Sizin kullanmadığınız eşyalar başkalarının çok ihtiyaç duyduğu eşyalar olabilir. Ama burada önemli bir ayrım yapmalıyız. Eğer verilecek eşyayı kendimiz de çekinmeden giyebilecek ve kullanacak durumdaysak bağışlayalım. Burası ihtiyacımızın kalmadığı ancak kullanılabilecek durumdaki eşyaları verebileceğimiz bir yer. İhtiyacı olan vatandaşlarımız da çekinmeden ücretsiz şekilde buradan ihtiyaçları oranında eşya alabilirler. Kullanılmayan eşya çadırımız, örnek bir birliktelik ile Keşan’ın sosyal anlamda simgesi haline gelmiştir. Buradan bir kez daha; “Paylaşmak güzeldir’ diyoruz.”

Sosyal hizmet çadırı 28 Ekim 2020 Çarşamba gününe kadar Cumhuriyet Meydanı’nda hizmet verecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu