Spor

Keşan Belediyesi’nden 65 yaş üstüne ‘Aktif ol zinde kal’ etkinliği

Keşan Belediyesi tarafından pandemi döneminde evlerinde kalmak zorunda olan, kısıtlı sürelerde evden çıkabilen başta 65 yaş üstü olmak üzere tüm vatandaşlara yönelik olarak düzenlenen “Aktif Ol Zinde Kal” etkinliğinin ilki 25 Şubat 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi, pandemi döneminde spordan ve sosyal hayattan uzak kalanlar için açık havada spor etkinliklerini başlattı. Ekinlik, Salı ve Perşembe günleri olmak üzere haftada 2 gün düzenlenecek.

Etkinlik kapsamında, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde 11.00-12.00 saatlerinde Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü ve Beden Eğitimi Öğretmeni Mürüvvet Buruk tarafından egzersiz yaptırılıyor.

“Hareketli bir yaşam için katılımlarınızı bekliyoruz”

Konu hakkında bilgi veren Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Andaç Gedik, “Pandemi nedeniyle çok hareketsiz kaldık. Her Salı ve Perşembe günleri Mehmet Gemici Cennet Bahçemizde hocamız eşliğinde egzersiz yapmaya herkesi davet ediyoruz. Hareketli bir yaşam için katılımlarınızı bekliyoruz.” dedi.

default

Daha sonra konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise pandemi döneminde gerçekleştirdikleri sosyal etkinliklere bir yenisini daha eklediklerini kaydetti.

“Salı ve Perşembe günleri 11.00-12.00 saatleri arasında sağlıklı yaşam için egzersiz yapacağız”

Hareketli ve sağlıklı bir yaşam için “Aktif Ol Zinde Kal” etkinliğini gerçekleştirdiklerini ifade eden Helvacıoğlu, “65 yaş üstü büyüklerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızla etkinliğimizde açık havada sosyal mesafe kuralına uyarak buluştuk. Salı ve Perşembe günleri 11.00-12.00 saatleri arasında sağlıklı yaşam için egzersiz yapacağız. Mürvet Hocamız eşliğinde bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“Spor hayatımızın önceliği, yaşam tarzımız olmalı”

Pandeminin yaklaşık 1 yıldır devam ettiğini ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “En çok etkilenen de 65 yaş üstü vatandaşlarımız. Evlerinden çıkamaz hale geldiler. Açık havada, izin saatlerinde spor yapmalarına imkan sağlıyoruz. Mehmet Gemici Cennet Bahçesi?ne gelemeyen vatandaşlarımız da sosyal medya üzerinden canlı yayınladığımız etkinliğimizi takip edebilirler. Sadece 65 yaş üstü değil tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Spor hayatımızın önceliği, yaşam tarzımız olmalı. Hem fiziksel hem de psikolojik anlamda güçleniyoruz. Tüm spor alanlarımız yenileniyor, tadilatta. Herkesi Salı ve Perşembe günleri düzenleyeceğimiz etkinliğimize davet ediyoruz. Pandemi konusunda biraz daha dikkatli olalım. Allah?ın izniyle bu kötü günleri hep birlikte atlatacağız.”

Etkinliğin ilki yaklaşık 1 saat sürdü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu