Genel

Keşan Belediyesi ile TÜ afet eğitimi ve tatbikat konusunda işbirliği protokolü imzaladı

Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi (TÜ) arasında afet eğitimi ve tatbikat konusunda, 8 Kasım 2021 Pazartesi günü işbirliği protokolü imzalandı.

Konuyla ilgili olarak saat 09.30 sıralarında düzenlenen imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı katıldı.

Keşan Belediyesi olarak Trakya Üniversitesi ile bölge için iş birliğinde çalışmaya devam ettiklerini belirten Helvacıoğlu, “Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Öğretim Görevlisi Burak İşçimen’le biraraya gelerek; üniversitemizle yangın, sel, su baskını, deprem, göçük gibi afetlerde etkin müdahaleyi sağlayacak işbirliğimizin protokolünü imzalıyoruz. Üniversitemiz ile şehrimizin gelişimi, halkımız, öğrencilerimiz ve personelimizin eğitimi konusunda işbirliği içinde çalışmalarımız sürüyor. Protokol kapsamında personelimizin koruyucu önlemleri almaları, ekipmanları doğru kullanma konusunda eğitim, tatbikat ve teknolojik destek işbirlikleri sağlanacak.” dedi.

Daha sonra söz alan İşçimen ise Keşan Belediyesi işbirliklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mustafa Helvacıoğlu ve Burak İşçimen protokolü karşılıklı olarak imzaladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu