GenelHaberlerKeşan

Keşan Belediyesi ihtiyaç sahiplerine “Hizmet Evinizde” aracı ile ulaşacak

Keşan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü kapsamında yeni bir projeye daha start verdi.
Hizmet Evinizde Sloganı” ile yapılacak yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla alınan araç dün ilk kez kullanıldı. Araçla iki engelliye getirilecek tekerlekli sandalyeyi teslim öncesi Keşan Belediyesi Pazar Yeri Kompleksi’nde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi:

“Kıymetli hemşehrilerim, Biliyorsunuz ki; yeni dönemde Sosyal belediyecilik anlamında birçok yeniliğe imza atıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak ve belediye hizmetlerinden verimli bir şekilde yararlanmaları için çözümler üretiyoruz. Bu işe ciddi anlamda kafa yoran, fikir üreten bir ekip ile çalışıyoruz. Bugün bu anlamda belki de Türkiye’ye örnek olacak bir çalışmayı daha hayata geçirmenin huzuru içerisindeyiz.

Değerli hemşehrilerim; Gördüğünüz üzere “Hizmet Evinizde Aracımız” Bu gün ilk görevine çıkıyor. Bugün engelli vatandaşlarımıza akülü engelli aracı götürmek için ilk görevini icra edecek. Biz de bu güzel hizmetleri siz kıymetli vatandaşlarımıza anlatalım istedik. Hizmet evinizde aracımız; özellikle dezavantajlı ailelerimize, yaşlılarımıza, engelli vatandaşlarımıza ve evinden çıkamayan tüm hemşehrilerimiz için hizmeti ayağına götürecek. Aracımız iki personeli ile Keşan’ımızın mahallelerinde, sokaklarında tüm vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Aynı şekilde; bu yeni uygulama ile aracımızı, mobil tahsilat aracı olarak da kullanmayı planlıyoruz. Değerli hemşehrilerim, hep dediğimiz gibi; gönülden yaparsan gönüller kazanırsın. Biz de bu felsefe ile çalışıyor, sizlere gönül belediyeciliğini sonuna kadar hissettirmek için mücadele veriyoruz.

Günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşlarımızın hayata daha güvenli bakması adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Vatandaşlarımızın hizmetlerimizden faydalanması için 153 Beyaz Masaya ulaşması yeterli.
Şimdi ilk olarak; ben bu hizmet evinizde aracı ile ilk görevi başlatacağım. Yarından itibaren de görevli personelimiz bu yeni uygulamayı devam ettirecek. Şimdiden; siz değerli hemşehrilerimize ve Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı günler temenni ediyorum.”


Helvacıoğlu, konuşmasının ardından iki tekerlekli sandalyeyi teslim etmek üzere aracın direksiyonuna geçerek Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir ile birlikte, tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara teslim etmek üzere kompleksten ayrıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu