Haberler

Keşan Belediye Meclisi yarın toplanıyor, gündem yoğun

Keşan Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Toplantısı 7 Kasım 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında, Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek toplantı saat 15.00’te başlayacak.
Meclis’te şu maddeler görüşülecek:

1- Belediyenin 2020 Yılı Performans Programı’nın görüşülmesi
2- Belediyenin 2020 yılında uygulanacak vergi, harç ve ücret tarifelerinin görüşülmesi,
3- Belediyenin 2020 Yılı bütçesinin görüşülmesi
4- Belediyenin 2020-2024 Dönemi Stratejik Planı’nın görüşülmesi
5- Belediyenin mülkiyetinde bulunan, ilçemizde 1 adet ve mücavir alanımız Yayla Sahili’nde 48 adet iş yerinin 10 (on) yıllık kiralama ihalesine çıkartılması için Encümen’e yetki verilmesi hususunun görüşülmesi
6- Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketi’nin Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan sigorta borcundan dolayı Şirket ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında borç yapılandırması yapılacağından dolayı Belediye taşınmazlarından teminat gösterilmesi hususunun görüşülmesi
7- Belediyemize ait Keşan Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin unvanının değiştirilmesi hususunun görüşülmesi.
8- Erkan Gege’nin, Merhum Alparslan Türkeş’in isminin bir caddeye verilmesine ait talebinin görüşülmesi.
9- Halide Coşkun?un, Büyük Cami Mahallesi Muhtarlığı yapmış olan Merhum Eşi, İlhami Coşkun’un adının bir sokağa verilmesine ait talebinin görüşülmesi.
10- 57. Alay Yürüyüş Komitesi’nin “57. Alay Mustafa Kemal Çocuk Parkı” isminin bir çocuk parkına verilmesine ait talebinin görüşülmesi.
11- İlçemiz Büyük Cami Mahallesi Barış Parkı civarında trafik akışının düzenlenmesi ile ilgili Ulaşım ve Trafik Komisyonu’na havale edilen konu hakkında Meclis’e bilgi verilmesi ve konunun Meclis gündeminden çıkarılmasının görüşülmesi.
12- Keşan Belediyesi Ticari Hatlı Minibüs ve Otobüs Yönetmeliği’nin Meclisçe görüşülmesi.
13- Keşan-İzzetiye Mahallesi (Edirne) 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı tasarılarının ön onayının incelenmesinin görüşülmesi.
14- Yukarı Zaferiye Mahallesi 800 Ada, 10 numaralı parsel ve 1466 Ada 1 numaralı parsele ilişkin “Konut” olan fonksiyonunun Millet Caddesi güzergahında zemin kat “Ticaret” olarak değiştirilmesine ilişkin plan değişikliği talebinin görüşülmesi.
15- Aşağı Zaferiye Mahallesi 285 Ada 8 numaralı parselin imar yolunun kaldırılmasına ilişkin plan değişikliği talebinin görüşülmesi.
16- Çarşı Merkezi İş Alanı?na ilişkin plan değişikliği talebinin görüşülmesi
17- Asri Mezarlık plan değişikliğine ilişkin 3 adet itiraz dilekçesinin görüşülmesi.
18- Keşan İlçesi Mahalle sınırlarının güncellenmesinin görüşülmesi.
19- Belediyemiz sınırları içerisinde yapılacak olan binalarda yeraltı çöp konteyner alanlarının belirlenmesine ait Bayındırlık ve İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.
20- Dilek ve temenniler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu