Genel

Keleş ve Bayazıt KÖYDES programını açıkladı

Edirne İl Genel Meclisinin AK Partili Keşanlı üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, 2021 yılı KÖYDES programı ile ilgili bilgi verdi.

KÖYDES programı kapsamında Keşan’a yapılan ve yapılacak yatırımları anlatan Bayazıt ve Keleş, yatırımları şöyle sıraladı:

“- Boztepe –Türkmen köyleri arası 6,5 km içme suyu ishale hattı yapımı 140’lık 4 km 160’lık 2,5 km eskiyen ve devamlı arıza çıkaran ishale hattının yerine yenisi yapılacak. Buradan Türkmen-Boztepe-Akçeşme-Kılıçköy-Büyükdoğanca ve Karahisar köylerimiz ile Müselllim Çiftliği de faydalanıyor.

– Karahisar 2 km ishale hattı yapımı. Karahisar köyümüze yeni yapılan depoya ana ishale hattından su sağlayan ve eski durumda olan daha önce bir bölümü değiştirilen ve geriye kalan 2 km mesafedeki yeni ishale hattının yapımı.

– Kılıçköy ayaklı depo tamir bakımı, Kılıçköy girişinde bulunan ayaklı deponun tamir bakım onarım ve boyanma işi.

– Mecidiye köyü terfi ve ishale hattı yapımı. Mecidiye köyümüzde yaz aylarında köyün yüksek kesimlerinde kalan kısım.”

Halil Bayazıt ve İsmail Keleş ayrıca, program dışında yapılacak yatırımlar olduğunu da belirterek, “KÖYDES programımız harici Küçükdoğanca yolumuzda bu yılki programımızda yoktu ancak sayın valimizle görüşmelerimiz bu yolun zemin çalışmaları yapıldı, asfaltlanması da önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Program dışı yapılması gereken işlerimizin biri de Sazlıdere ve Adilhan arasındaki yolumuzdu. Bu yolla ilgili çalışmalarımızı da Sazlıdere Muhtarımızla birlikte hazırlayıp, program dışı işlerimize katacağız. Köylerde çalışmalarımız devam ediyor. Su patlaklarımız yapılıyor, köy içi yollarımız onarılıyor, cami lojmanlarımız okullarımız elden geçiyor. Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak tüm köylerimizin çöp toplama işlemlerini yapıyoruz. Geçen sene hibe aldığımız çöp kamyonuna bu yılda elimizde çalışmayan bir kamyonumuzu revize edip, çalışır hale getirip bir kamyon daha ilave edeceğiz. Durmak yok çalışmaya devam diyoruz. AK Partiye gelmiş siyasi olarak sahalardayız, muhtarlarımızda ve halkımıza beraberiz.” dedi.

Bayazıt ve Keleş son olarak, tüm bu çalışmalarda kendilerine desteğini esirgemeyen başta AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal olmak üzere, AK Parti İL Başkanı Belgin İba ve AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’a teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu