Genel

Karahisar’da belediye aracından salınan köpekler tepki çekti

Keşan Belediyesi’nin sokaklardan topladığı onlarca köpeği Karahisar Köyü’ne kimseye haber vermeden bıraktığı iddia edildi. Bir anda çok sayıda sokak köpeğinin köylerine geldiği Karahisar halkı tedirgin.

Olay Keşan’a bağlı Karahisar Köyü’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne ait sahipsiz sokak hayvanı nakil aracı bugün 14.30 sıralarında yerleşim yerlerinin olduğu alana geldi. Aracı park ederek dışarı inen görevliler sonrasında aracın kafes kapaklarını açtı ve içerideki köpekleri dışarı salmaya başladı. Serbest kalan onlarca küpeli köpek çevreye yayılırken o anlar çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Araç içindeki hayvanların tamamını dışarı bırakan görevliler, daha sonra geldikleri gibi sessizce köyden ayrıldı.

Yaşanan olayın ardından köy halkı duruma tepki gösterdi. Köylerine köpek getirildiğinden ne kendilerinin ne de köy muhtarının haberinin olmadığını belirten vatandaşlar yaşanan durumdan mağdur olduklarını söyledi. Köydeki köpek nüfusuna bir anda 25-30 kadar daha fazla köpeğin eklendiğini belirten köylüler, “Geçenlerde köye başka bir yerden 5-6 yavru köpek geldi. Biz de ölmesinler diye belediyeye teslim ettik. Şimdi de 30 köpek köye geldi. Kümeslerimizde tavuklarımız ve kuşlarımız var, onlar için endişeleniyoruz. Bizde var olan köpeklerin yanına bir de bu kadar köpek eklendi. Bu hayvanlar ne yiyecekler? Muhtemelen aç kalacaklar, zararı da bize olacak” diye konuştu.

Köpeklerin köye salınmasıyla ilgili Keşan Belediyesi ve Keşan Kaymakamlığı ile iletişime geçildiği öğrenildi. Köpeklerin salınmasıyla ilgili Keşan Belediyesi’nden açıklama yapılması bekleniyor.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu