Haberler

İzzeti İkram Pazarı, şekillenmeye başlıyor

Keşan‘da Mecidiye Yolu üzerinde arasında yapımı devam eden İzzet-i İkram Pazarı, yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Edirne Valiliği ve Keşan Belediyesi desteği ile devam eden çalışmlarla, konteynerlerin gelmesi ve iç alan düzenlemeleri ile adım adım ilerleyen pazar, önümüzdeki sezona yetiştirilmeye çalışılıyor.

Bir taraftan inşaat çalışmaları sürerken, diğer yandan da siparişlerin artarak gelmeye devam ettiğini belirten İzzetiye Mahallesi Muhtarı Erdoğan Karaca, “Bursa, İstanbul gibi büyük şehirlerden günde onlarca sipariş geliyor. Bu kadar sipariş geldiği için de yoruluyorlar haliyle. 40 kilo tarhana, 40 kilo da tuz-biber yapıyorlar, yine de siparişlere yetişemiyorlar. diyerek İzzetiyeli kadınların emeğinin karşılık bulduğunu dile getirdi.

İzzet-i İkram Pazarı‘nın daha önce kalıcı bir yerlerinin olmadığı, bu sebeple Artı Çarşı, Belediye Kompleksi ve Salı Pazarı gibi farklı yerlerde geçici bir süre bulunduğunu belirten muhtar Karaca, “Bu iş taşımayla olmuyor, burada yapılan yerimiz çok güzel olacak. 23 adet konteyner, otopark, tuvalet ve buradan geçenlerin alabilecekleri arıtma suyu olacak. Belli bir yerimiz olacak artık” sözleriyle pazarın belli bir yeri olacağını belirterek “Bu sene belki yetişmeyebilir ama; seneye sezon öncesinde tamamlanarak bize bulunmaz bir nimet olacak” dedi.

Öte yandan, projenin İzzetiye’nin kaderini deriştireceğinin altını çizen Erdoğan Karaca, “Kim ne yetiştiriyorsa buraya getirecek, meyve olsun veya tarhana, salça, tuz-biber, kuru mahsul olsun burada su gibi satılacak. Sahile gidenleri, buraya çekeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu