Haberler

İzmir’de artçı depremler devam ediyor

İzmir’deki 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından, bölgede çok sayıda artçı deprem meydana geldi. Peş peşe yaşanan artçıların arasında en büyüğünün 4.8 olduğu açıklandı. Enkaz altından 3 kişi kurtarıldı.
AFAD’tan yapılan açıklamaya göre 4 kişi hayatını kaybetti.

İzmir’de yaşanan depremin ardından Yunanistan’dan destek mesajı geldi. Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın, mevkidaşı Çavuşoğlu’nu aradığı ve desteğe hazır olduklarını söylediği bildirildi.

Seferihisar’da Kaleiçini su bastı, belediye başkanlığından yapılan açıklamada; bölgede genelde tek katlı ve yaşlı insanların yaşadığı yapılar olduğunu, can kaybının büyük olasılık olduğu belirtildi.


Haberin yazıldığı ana kadar küçüklü büyüklü 35’in üzerinde deprem oluştu. İzmir’deki bazı hastanelerin personellerine ‘hazılıklı olun, telefonlar açık olsun’ mesajları gönderildi.


İzmir’in Bayraklı İlçesinde kaymakamlık binası ile Kızılay Kan Merkezi yıkıldı.Depremin ardından yetkililer tarafından çok sayıda açıklama yapıldı işte onlardan bazıları:İzmir Valisi Köşger “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız”

AFAD: “Depremden etkilenen tüm illerde alan tarama çalışmaları devam ediyor. TSK tarafından havadan tarama çalışmaları yürütülüyor.”

AFAD: “Hasarlı yapılara girilmemeli, yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Doğalgaz ve su vanaları, elektrik şalterleri kapatılmalıdır”

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ: Buraya bir an önce profesyonel destek gelmeli, trafikten dolayı itfaiye araçları ulaşamıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu