Haberler

İzleme uzmanları, park alanında saha incelemesi gerçekleştirdiler

Keşan Belediye Başkanlığı’nın, Bulgaristan’ın Ivaylovgrad Belediyesi ile gerçekleştirdiği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamındaki “Macera Parkı” projesi” ön elemeden geçti.

İşbirliği Projesi, Keşan ve Ivaylovgrad Belediyesi Lambuh köyünde turizm ve rekreasyon bölgeleri oluşturarak doğal, kültürel ve turistik alanlara erişim koşullarının iyileştirilmesi amacını taşıyor.

Başvurusu geçen yıl gerçekleştirilen, Yeni Mahalle’de Mehmet Gemici Caddesi üzerinde bulunan 13 bin 500 metrekare park alanında, içinde 5 adet macera parkı oyun grubu, yürüyüş ve bisiklet yolları ve Proje Tanıtım Ofisi kurulacaka sahada; Dışişleri Bakanlığı’nın Edirne Ortak Teknik Sekreterya Destek Ofisi’nden Mali İşler ve İzleme Uzmanı Funda Sevda Uyar ile İzleme Uzmanı Mimar Arzu Çetinkaya, Keşan Belediye Meclisi Üyesi Cengizhan Aktan, Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İnş. Müh. Cem Bozkurt, Keşan Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan ve proje koordinatörü Tahir Demirel ile görüşerek projenin sunumunu izledi ve park alanında incelemelerde bulundular.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu