Siyaset

İYİ Parti’nin Keşan Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi adayları basın açıklaması ile tanıtıldı

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda bugün, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin ve İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın‘ın da katıldığı basın toplantısında, İYİ Parti Keşan Belediye Başkan adayı Zafer Sarıkeçe, Belediye ve İl Genel Meclis üyesi adaylarını açıkladı.

İYİ Parti Keşan Belediye Başkan adayı Zafer Sarıkeçe, bugün partide düzenlediği basın toplantısında hem adaylığını açıkladı hem de Keşan Belediye Meclisi ve Edirne İl Genel Meclisi üyelerini tanıttı.

Saat 10.30’da başlayan basın açıklamasına İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın, Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Keşan Belediye Meclis ve Edirne İl Genel Meclis üyesi adayları ile partililer katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Sarıkeçe, İYİ Parti’den Keşan Belediye Başkan adayı olduğunu ifade ederek, “Bu topraklara borcumuzu ödemeye ve seve seve hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Keşan İlçe Başkanlığı boyunca ve Belediye Başkan Adaylığı konusunda kendisine destek olan herkese teşekkür eden Zafer Sarıkeçe, “Keşanımıza hizmet için yarışan belediye başkan adaylarımıza, başarılar diliyorum. Allah herkesin yolunu muvakkat etsin. İnşallah cenabı Allah yüzümüzü kara çıkarmaz. Benimle birlikte yürüyen meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarım, ‘beni 3’e, beni 5’e yaz’ demedi. ‘Nereye uygunsam oraya yazın’ dedi. İşte destek budur. Tüm cesur arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra söz alan Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin de şunları kaydetti:
“Bir süre önce İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yaptığımız ziyarette; kendisine, her belediyeyi kazanmak için iddialı olacağımız sözünü vermiştik. Bu sözü tuttuğumuza inanıyoruz. Her ilçede belediye başkan adayı çıkarıyoruz. Zafer Sarıkeçe başkanımızın bu yarışı birinci olarak bitireceğine inanıyoruz ve tam destek veriyoruz. İl ve tüm ilçe teşkilatları olarak yanındayız.”

Toplantıda son olarak İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın konuştu.
Seçimlerin hayırlı olmasını dileyen Akalın, “İnşallah tüm partilerle birlikte demokrasi içerisinde bir seçim yaşarız. Hakkı olan ve bu işi yapabilecek adayımız inşallah bu ipi göğüsleyecek; Keşan’a hizmetin nasıl olduğunu gösterecek.” ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında genel siyasette yaşananlardan da bahseden Mehmet Akalın, İYİ Parti’nin gerek iktidar gerekse muhalefet partileri tarafından ateş altında tutulduğunu kaydetti.

Akalın, sözlerinin sonunda Zafer Sarıkeçe ve diğer adaylara başarılar diledi.

Basın toplantısı yöneticilerin adaylarla birlikte toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

Buna göre;
İYİ Parti’nin Belediye Meclis üyesi adayları şu isimlerden oluştu:
Kontenjan: Suat Dönmez

1 – Vural Özçelik
2 – Dilek Pazarlı
3 – Gökhan Burak Akça
4 – Zafer Erdoğan
5 – Okan Kulaoğlu
6 – Turgay Balcı
7 – Erdem Karagöz
8 – Enver Demir
9 – Göksel Filiz
10 – Mustafa Sağdan
11 – Canan Uykun
12 – Özlem Üresin
13 –Halil İbrahim Ekim
14 – Özgür Özkan
15 – Bahadır Şener
16 – Emine Utaş
17 – Onur Atılgan
18 – Seçkin Tuna
19 – Meltem Arslan
20 – Sinan Topal
21 – Gülümser Gürsel
22 – Hüseyin Barış Taşkıran

İl Genel Meclis üyesi adayları
1 – Caner Güneş
2 – Yağmur Özdal

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu