Siyaset

İYİ Partili Meclis üyelerinden su zammı açıklaması: “Her şey siyasi kazanç değildir”

İYİ Parti Meclis üyeleri  Coşkun LofçalıZafer Topçu ve Hakan Gürel, bir süredir devam eden parti için sorunlar ve ilçe yönetiminden ayrı olarak verildiği söylenen suya zam kararı hakkında açıklama yaptı. Su zammı konusunda “Güncelleme ile beraber, su maliyetinin çok büyük kısmını belediye kendi gelirleri karşılayıp düşük bir kısmını ise vatandaşımıza yansıtacaktır.” diyen üyeler; Keşan İYİ Parti’de bir yönetimin henüz oluşmadığını belirterek, ” İlerideki günlerde Keşan da onaylanmış bir ilçe yönetimi oluşursa elbette alacağımız kararlarda yöneticilerimizin görüşleri de önem kazanacaktır.” dedi

Keşan Belediyesi’nin Ekim ayı toplantısında daha önceki oturumlarda Millet İttifakı tarafından reddedilen su zammı, bu kez İYİ Partili üyelerin belirleyici olan oyuyla yüzde 15 olarak geçmişti. İYİ Partili üyelerin bu kararı hakkında açıklama yapan İlçe Başkanı Ahmet Kılavuz ise, zammın İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nın kararı olmadığını belirterek “Meclis üyelerimiz, bu kararın hesabını Keşan halkına nasıl verecekler, bilmiyorum.” demişti.
İYİ Parti’de süregelen ilçe başkanlığı ve meclis üyeleri arasındaki anlaşmazlık ve verilen zam kararı hakkında bu kez İYİ Parti Meclis üyeleri  Coşkun LofçalıZafer Topçu ve Hakan Gürel, bugün yazılı açıklama yaptı.

“İYİ Parti belediye meclis üyeleri olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına bu açıklama elzem olmuştur.” denilerek başlayan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

’’Her şey siyasi kazanç değildir önemli olan Keşan a kesintisiz hizmettir’’

“Su fiyatlarındaki güncelleme isteği AK Parti Keşan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Helvacıoğlu tarafından, elektrik fiyatlarına gelen son  %30 zamdan dolayı meclis gündemine üçüncü defa gelmiştir. Bu konu plan bütçe komisyonunda görüşülmüş ve kararımız belediyemiz daha fazla zarar görmeden , vatandaşımız zamdan fazla etkilenmeden, gelen %30 zam teklifine karşılık %15 artış makul görülerek oy çoklu ile kabul edilmiştir. Herkesin bildiği gibi son bir yılda elektriğe yaklaşık %200 zam gelmiştir. Belediyenin su maliyetinin çoğunluğunu elektrik gideri oluşturmaktadır. Bu güncelleme ile beraber, su maliyetinin çok büyük kısmını belediye kendi gelirleri karşılayıp düşük bir kısmını ise vatandaşımıza yansıtacaktır.

Saygıdeğer halkımız Ahmet gider Mehmet gelir önemli olan Keşan belediyesidir ve hizmet bekleyen Keşan halkıdır .Borçlu yada  batık belediye kime hizmet verecektir bu konuda sağduyulu düşünmek gerekmektedir. Kimileri demektedir ki ‘’Size ne belediye borçlanırsa borçlansın siz onay vermeseydiniz” bizim de cevabımız ’’Her şey siyasi kazanç değildir önemli olan Keşan a kesintisiz hizmettir’’

“İlçe yönetimi oluşursa alacağımız kararlarda yöneticilerimizin görüşleri de önem kazanacak”

“Yeni görevlendirilen iyi parti ilçe başkanının da konuyla alakalı bazı açıklamaları olmuştur.  Meclis toplantısından 3 gün önce plan bütçe komisyonundaki arkadaşımız Zafer Topçu’yu aramış, su fiyatlarındaki güncelleme ile ilgili fikrimizi öğrenmiş ve konuyla  alakalı bilgi sahibi olmuştur. Daha sonraki açıklamalarında bu karar partimizin değil kendi başlarına aldıkları bir karar demiştir. Bu konuda şunu söylemek isteriz: İYİ Parti Keşan İlçe Teşkilatı’nın onaylanmış bir yönetimi yaklaşık 6 aydır yoktur. O yüzden İYİ Parti adına genel merkezimizin bilgisi dahilinde Keşan belediye meclisi grubunda kararları 6 aydır biz almaktayız. İlerideki günlerde Keşan da onaylanmış bir ilçe yönetimi oluşursa elbette alacağımız kararlarda yöneticilerimizin görüşleri de önem kazanacaktır.”

Son olarak İYİ Parti içindeki karışıklığın yanında CHP ile olan ittifak ortaklığı hakkında da açıklama yapan üyeler, “İYİ Parti ve CHP olarak ittifakta olan 2 partiyiz. Meclis gündemindeki konuları beraber değerlendiriyoruz. Arada anlaşamadığımız konular olmaktadır. O konularda da birbirimizin fikirlerine saygı duyuyoruz.  Her iki partinin de derdi memleket meselesidir gerisi teferruattır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu