BölgeGenelKeşanSiyaset

İYİ Partili başkanlardan ortak açıklama: “Belediyelerimize talibiz, başlıyoruz”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, ilçe başkanları ile birlikte, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘i ve Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın‘ı Ankara’da ziyaret ederek, yerel seçimlere yönelik hedeflerini iletti.

Ziyaretlerin ardından açıklama yapan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Engin, 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyaretlere, Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahar Yüknü ile birlikte; İpsala İlçe Başkanı Gülçin Gürkan, Uzunköprü İlçe Başkanı İbrahim Erkal, Enez İlçe Başkanı Savaş Gündoğdu, Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Süloğlu İlçe Başkanı Atila Alada, Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, Meriç İlçe Başkanı Ömer Ergin ve Merkez İlçe Başkanı Bahri Bilen‘i temsilen Burak Tanyeli‘nin katıldığını belirtti.

Engin, 2023 genel seçimlerinde, parti içerisinde birlik ve beraberlik ruhuyla kenetlenmiş olmanın ve bunu Edirne halkına hissettirmiş olmanın seçim sonuçlarına yansıyan başarıdaki en büyük etken olduğunu ve bunu Genel Başkan Akşener’e de bildirdiklerini kaydederek şunları söyledi:

“Edirne Belediyesi, 8 ilçe ve 7 belde belediyesine talibiz”

“Çalışma ve azmimize imrenenler Edirne’mizde güçlü bir İYİ Parti’nin varlığına her geçen gün şahit olmaktadır.
Birlik, beraberlik ve kararlılıkla kenetlenerek kazanmış olduğumuz genel seçimlerdeki başarımız bunun en büyük kanıtıdır.
Biz, İYİ Parti Edirne il ve ilçe teşkilatları olarak; Edirne Belediyesine, 8 ilçe belediyesine ve 7 belde belediyesine talip olduğumuzu Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e ve Milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Mehmet Akalın’a bildirdik.
Biz İYİ Parti Edirne il, ilçe ve belde teşkilatları olarak şimdi Edirne halkımıza; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’den aldığımız yetkiyle Edirne Belediyemize, 8 ilçe belediyemize ve 7 belde belediyemize talip olduğumuzu bildiriyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk‘e layık ve Evlad-ı Fatihan Edirne halkının hak ettiği bir belediye yönetimi için bugün itibariyle çalışmalarımıza başlıyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu