Haberler

İYİ Parti, pazar yerini işaret etti

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, yaklaşan kış mevsimine işaret ederek, Keşan pazar yerinin üzerinin kapatılması konusunu sordu.
“2 ay sonra kış geldiğinde Pazar yerinin sıkıntısını yine esnafımız çekecek.” diyen Sarıkeçe, “Bu sorunun çözümünde biz her türlü desteği vermeye hazırız” vurgusu yaptı.
“CHP’liler ve İYİ Parti’liler yüzünden Pazar yerinin üzeri kapanmıyor” söylemleri ile karşılaştıklarını belirten Sarıkeçe, şunları söyledi;

“Geçtiğimiz hafta cumartesi günü pazar yerini dolaşırken, bizim Keşanlı pazarcı esnaflarımızı da ziyaret etme fırsatı oldu. Keşan’ın klasiği, o gün rüzgarlı bir hava, fırtınalı bir hava vardı. Hatta bir esnaf ağabeyimizin tezgahının önündeki çatı uçmak üzereyken, son anda bizlerin de desteğiyle durdurduk. Konu aynı konu; <Ne olacak bu pazar yerinin üstü?> diyorlar.  Üzgünüm, orada da aynı cümleleri duyuyorum.
Klasik ‘Alicengiz Oyunları’nı görüyorum yine. <Cumhuriyet Halk Partili, İYİ Partililer yüzünden Pazar yerinin üstü kapanmıyor.>  gibi absürt, saçma sapan cümleler duyuyorum ama bu sefer öyle olmayacağına eminim. Çünkü insanlar, özellikle pazarcılıkla uğraşan insanlar, bir malı satmak için önce alırken, o malı en iyi kalitede alacak kadar akıllı insanlar. Eminim doğru söyleyeni, yalan söyleyeni, yapıcı olanı veya riyakarlığı, samimi olanı ayıracak kadar zeki insanlar.”

“Masalları bir kenara bırakalım”

Kış mevsimin  yaklaştığını, Pazar yerinin üzerinin kapanması konusunun da Keşan’ın diğer sorunları kadar önemli olduğunu ifade eden Sarıkeçe;
“Bu konuda masalları bir kenara bırakalım. 2 ay sonra yaz bitiyor. Ağustos böceği gibi cır cır konuşuyoruz ama 2 ay sonra tekrar hava soğuduğunda sıkıntısını yine o insanlar çekecek. Çok fazla fanteziye, çok fazla gereksiz hareketlere girmeden oranın çatısını, üzerinin kapatılmasını sağlayalım.  Keşan Belediyesi ile iktidarı ve muhalefetiyle bu işin artık sonlanmasını istiyorum. Bunun için de bizlere düşen ne ise yapmaya hazırız. Pazarcı esnafımıza da bir kez daha sesleniyorum. Bizim açımızdan hiçbir sorun yok. Yeter ki Keşan Belediyesi buranın kapatılmasını istesin. Biz her türlü desteği vermeye hazırız. Erikli, Saros Körfezi, su, çöp, FSRU projesi derken, onlar da çok önemli sorunlar ama Keşan pazaryeri de bizim için en önemli sorunlardan bir tanesi diye düşünüyorum. Çünkü, Sayın Başkan da göreve gelir gelmez ilk olarak halledeceği sözünü verdi. Bu sorunu da tekrar kendisine hatırlatmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu