GenelSiyaset

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına silahlı saldırı! Akşener: “Korkmuyorum Recep bey”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı açıklamada; “Seçime 1,5 ay kala siyasi partilerin korkutulmaya çalışılması kabul edilemez.” dedi.

Zeytinburnu’ndaki İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına kurşun isabet etti.

Alınan bilgiye göre, Eski Çırpıcı Yolu Sokak’taki Merter İş Merkezi’nde bulunan İYİ Parti İl Başkanlığının D-100 kara yoluna bakan bölümüne isabet eden kurşun, kafeteryanın cam bölmesinden girerek koltuğa saplandı.

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Polis ekipleri binanın çevresine güvenlik şeridi çekerek önlem alırken, olay yeri inceleme ekipleri bölgede inceleme başlattı.

İstanbul Valiliği olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bugün saat 11.00 sıralarında İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı görevlilerince Zeytinburnu İlçesi’nde bulunan İl Başkanlığı binasına mermi isabeti olduğu ihbar edilmiştir. 
Yapılan ihbar üzerine; ivedilikle İl Emniyet Müdürlüğü uzman ekipleri olay
yerine sevk edilerek, inceleme çalışmaları başlatılmıştır. Elde edilen ilk tespitlere göre, İl Başkanlığı binası ile yanındaki iş merkezi binasına mermi isabeti olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır.”

Akşener: “Seçime 1,5 ay kala siyasi partilerin korkutulmaya çalışılması kabul edilemez

Olaya ilişkin bir açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti binasının hem birinci hem de üçüncü kattan kurşunlandığını ifade ederek, şunları söyledi:
“Eski bir İçişleri Bakanı olarak konuşuyorum, binamız kurşunlanmıştır. Bana daha önceden ‘Bu iyi günlerin.’ dendi, lince uğradım. ‘Sen bu işleri yanlış yapıyorsun.’ dendi, evim basıldı.
Bu defa da ‘Beni kendinle uğraşmaya mecbur bırakma.’ denildi, bugün de partimizin il başkanlığı iki yerinden kurşunlandı. Türkiye bir kabile devleti olamaz. Seçime 1,5 ay kala siyasi partilerin korkutulmaya çalışılması kabul edilemez. Biz korkmayız ama bu seçmene yapılan bir hakarettir. Bu ucube sistemin devamı halinde bugün bize yarın size. Meral Akşener’i korkutacak adam daha anasının karnından doğmadı. Allah’tan başka kimseden korkuyorsam Allah beni kahretsin. Korkmuyorum Recep Bey.”

Akalın: “Nefreti siyasal bir dil olarak benimseyen muhterisler
bu saldırının gerçek failleridir”

İYİ Parti Millî Güvenlik Politikaları Başkanı Av. Mehmet Tolga Akalın da, sosyal medya hesabından olaya tepki göstererek yaptığı paylaşımda:
“İstanbul İl Başkanlığımız kurşunlanmak sureti ile alçakça bir saldırıya uğramıştır. Nefreti siyasal bir dil olarak benimseyen muhterisler bu saldırının gerçek failleridir.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu