Son DakikaSON DAKİKA

İYİ Parti Edirne’de, il ve tüm ilçe teşkilatları görevden alındı

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Edirne İl Başkanlığı ve 9 ilçe yönetim kurulları görevden alındı. Partinin teşkilatların fesh etme kararı yöneticilere tebliğ edildi.

İYİ Parti’de Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, yönetim kurulu üyesi Ferhat Turan’ın parti binasında Gazete Saros’un haberine göre, İl Başkanı Ekrem Demir, İl Başkan Yardımcısı Tarık Aldeniz ve Genel Merkez Siyaset Akademisi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akalan ile yumruklaşmaya varan tartışmasıyla başlayan süreç görevden almalar ile sona erdi. İYİ Parti Genel Merkezi tarafından bugün, il başkanlığı ve 9 ilçe başkanlığına gönderilen yazı ile görevden alındıkları tebliğ edildi. Başkanlık divanı tarafından il genelindeki tüm teşkilatların görevden alınmasıyla sona eren süreçten sonra yeni atama yapıldı.

Demir: “Yeni bir atama yapılır, parti yoluna devam eder”

Görevden alınan Ekrem Demir, parti içinde bir süre önce yaşanan sorunlar nedeniyle genel merkezin elini rahatlatmak için aylar önce il yönetim kurulu ve bazı ilçelerin istifalarını sunduklarını söyleyerek, “Ancak bazı ilçe teşkilatlarımız istifa etmedi. Genel merkezin görevden alınmamıza ilgili karar bize tebliğ edildi. Tekdir genel merkezin, bundan sonra yeni bir atama yapılır ve parti yoluna devem eder.” dedi.

Kaya: “Saygı duyuyorum”

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, görevden alınmaları konusunda kendilerinin bilgilendirildiğini ifade ederek, “Genel Merkezimiz bir karar vermiş, saygı duyuyorum. Karar valiliğe gönderilecek. Bundan sonra genel merkezimiz takdir ederek görevlendirme yapacaktır. Partimizi iktidara taşımak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Çakırlar: “Yeni bir atama olacak”

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, son yapılan başkanlık divanı değişikliğinden sonra teşkilatların Genel Başkan Meral Akşener’e bağlandığını hatırlatarak, “Genel Başkanımızın takdiri, parti tüzüğüne göre teşkilatlar görevden alındı. Yeni bir il başkanı ataması yapılacak. Henüz kimin olduğu belli değil. Daha sonra atama yapılan il başkanı ilçe teşkilatlarını görevlendirecek. Yaşanan süreçten sonra böyle bir gelişme oldu. Olmamasını arzu ederdik” dedi.

Kaynak: Gazete Saros

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu