HaberlerSiyaset

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir’den AK Parti’ye cevap: “Bundan sonra belgeler konuşacak”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından “Varan” adıyla yayınlanan basın açıklamalarına, Edirne’deki projeleri İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar‘la beraber yerinde inceleyerek yanıt verdi. Projeleri “Bundan böyle belgeler konuşacak” ifadesiyle sosyal medya hesabında paylaştı.
Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu‘nun, Edirne ile ilgili çok tepki çeken açıklamalarına cevap İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir‘den gelmişti. Demir, yaptığı yazılı açıklamada Edirne’nin durumuna dikkat çekerek, AK Parti döneminde yapılanları eleştirmişti. Aradan geçen sürenin ardından AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından gün gün yayınlanacağı ifade edilen, içerisinde projelerle ilgili bilgilerin yer aldığı yazılı açıklamalara, İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’ndan cevap niteliğindeki açıklama “Varamayan” adıyla yayınlamaya devam ederken, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Ankara’dan gelen Edirne İYİ Parti Milletvekili Orhan Çakırlar ile şehirdeki projeleri yerinde inceleyerek, “Bundan böyle belgeler konuşacak” ifadeleriyle sosyal medya hesabında paylaştı. Başkan Demir, yazılı bir açıklama da yayınlayarak detaylı olarak konulara değindi.

“Edirne’ye hak ettiği yatırımı veremediniz”

Edirne’nin tarihine ve önemine atıfta bulunan Demir, “Edirne coğrafi açıdan yükselti ve konum olarak öyle bir noktada bulunuyor ki, köy olabilmesi için, Dünya nüfusunun 4’de 3 oranında azalması ya da büyük bir depremle Karadeniz sularının altında kalması gerekirdi. İpek Yolu’nun Anadolu’dan Avrupa’ya geçiş noktası olan Edirne, Dünya’nın en kudretli imparatorluğuna, Osmanlı’ya başkentlik yaptı. Koca Mimar Sinan’ın en güzel eserleriyle süslü. Tekrar edelim Edirne köy değildi. Sizler yaptığınız daha doğrusu yapmaya çalıştığınız işlerde çuvalladınız. Edirne’ye hak ettiği yatırımı veremediniz. Projelerinin halleri ortada, ziyan olan para ortada. Bundan böyle belgeler konuşacak” dedi.

“Uzgaç Sulama Barajı’nın işletmesini bile yapamadınız”

Yarım kalan projeleri Milletvekili Çakırlar ile yerinde inceleyen Demir, “Edirne Milletvekilimiz Orhan Çakırlar‘la birlikte güzel Edirne’mizi gezdik. İlk olarak Uzgaç Sulama Barajı’na uğradık. Baraj, bölge halkının büyük umutlar beslediği bir barajdı ama işletmesini bile yapamadılar. Ellerindeki hazır projeyi değerlendiremediler. Buradan sonra Edirne’deki sel felaketlerinde hasar gören eski köprülerin yerini alması için başlanan fakat bitirilemeyen, eski bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu köprüsünü gördük. Bir anıt gibi duruyor, tek bir çivi çakılmamış bir anıt. Gelecek nesillere AK Parti’yi resmedecek bir anıt. Anıt ziyaretimizin ardından bir de Edirne’mizin saklı tarihine göz attık. Tepebağlar mevkiinde, Müşir Veysel Paşa zamanında bin yataklı olarak 1889 yılında inşa ettirilen Askeri Hastane’nin olduğu alana gittik. Kaderine terk edilmiş kocaman bir tarih. Tabi ki siz bu kıymetlerimizin nerede olduğunu bilmezsiniz. Ama biz paylaşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Saraylardan siyaset yapmak kolay, deri koltuklarınız rahat”

Halkın da projelerden haberdar olduğuna dikkat çeken Başkan Demir, “Yazacaklar, paylaşacaklar. Vatandaşları inandırmaya çalışacaklar ama gerçekler ortada. Gerçekten vatandaşın gözünün önünde. Biz bugün sadece sizin yarım kalan projelerinizi değil, aynı zamanda hemşehrilerimizi de ziyaret ettik. Çaylarını içtik, sohbetlerine ortak olduk. Saraylardan siyaset yapmak kolay, deri koltuklarınız rahat. Biz halkın içinde, halkla beraberiz. Ayağının tozu ile Ankara’dan gelen Edirne Milletvekilimiz Orhan Çakırlar ile sahada olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu