Asayiş

İşyerlerine giren hırsızlar elektronik eşya çaldı

Keşan’da bir pasaja giren hırsızlar, 3 iş yerinden elektronik eşya ve nakit para çaldı. Polisin yaptığı çalışmalarda yakalanan hırsızlardan biri daha önceden 60’tan fazla suç kaydı ile defalarca yakalanan 15 yaşındaki suça sürüklenen çocuk çıktı.

Olay 5 Aralık 2020 günü Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde bulunan Ali Paşa Halk Çarşısı’nda meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, burada faaliyet gösteren bir işletmeye giren hırsızlar, iş yerinin camını kırarak içeri girdi. İş yeri sahibinin beyanına göre 6 adet dizüstü bilgisayar, 550 TL nakit para ve 500 lira da metal para çalan hırsızlar bununla da kalmadı, diğer dükkanlara da yöneldi.
Bölgeye gelen ekiplerin incelemesi sırasında pasaj içinde bulunan başka bir işletmeye girdiği tespit edilen hırsızlar bir iş yerinden daha 2 adet kamera, 1 adet dizüstü bilgisayar ve 1 adet fotoğraf makinesi çalarken; başka bir iş yerinden de henüz miktarı bilinmeyen nakit para çaldı ve bölgeyi terk etti.

Mağdur işyeri sahiplerinin şikayetçi olmaları üzerinde olayla ilgili, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı.
Çalışmalar kapsamında, daha önce de onlarca suç kaydı ile hapse gönderilen ancak tekrar çıkan 15 yaşındaki C.K. isimli suça sürüklenen çocuk yakalandı.
Polise verdiği ifadede arkadaşı E.G. ile birlikte hırsızlık yaptığını belirten C.K., çaldığı malzemelerin bir kısmını aracında bıraktığını söyledi. 3 adet dizüstü bilgisayar ise sahiplerine verilmek üzere iş yeri sahibine teslim edildi.

Gözaltına alınan 15 yaşındaki C.K., çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak yeniden cezaevine sevk edilmek üzere Edirne’ye gönderildi.

.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu