AsayişBölgeHaberlerKeşan

İş yerine silahlı saldırı olayında gözaltına alınan 7 kişiden 2’si tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde Keşan’da Aşağı Zaferiye Mahallesi, Anafartalar Caddesi üzerinde M.K isimli şahsa ait iş yerinde meydana gelen silahlı saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında olayla ilişkisi olduğu düşünülen şüpheliler gözaltına alınırken, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

25 Mayıs Perşembe günü saat 12.45 sıralarında Keşan Aşağı Zaferiye Mahallesi, Anafartalar Caddesi üzerinde yer alan Aşağı Zaferiye Camisi yakınlarındaki M.K isimli şahsa ait iş yerinde sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma yaşanmış hemen ardından da silah sesleri duyulmuştu.

Edinilen bilgilere göre; duyulan silah sesleri seslerinin ardından şüpheliler araçla olay yerinden uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Polisin yaptığı incelemede olay yerinde 14 adet boş kovan bulunurken, kovanlardan birinin dükkâna isabet ettiği tespit edildi.

Olayla ilgili inceleme kapsamında emniyet güçleri tarafından M.K. isimli şahsa ait iş yerinde; 1 adet hançer, 5 adet dolu fişek, 1 adet boş şarjör, 1 adet kasatura ve 1 adet fişeğe el konulurken,  M.K.’nin ikametinde yapılan aramada ise 1 adet şeffaf poşette sarılı 4,58 gr metamfetamin, 1 adet kağıda sarılırmış 0,74 gr metamfetamin, 1 adet kağıda sarılı 3,17 gr esrar, 1 adet kağıda sarılı 1,58 gr esrar, 7 adet Ecstasy Hap, 1 adet esrar öğütücüsü, 2 adet 9 mm tabanca fişeği, 8 adet çekirdek, 1 adet şarjör ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında 5 kişi gözaltına alındı

İşyeri kurşunlama olayına karşılık vermek amacıyla bir eğlence mekanının basılacağı ve bazı kişilerin Yeni Mescit Mahallesi Zati Yörüker Caddesinde O. T.’ye ait kahvehanede toplandığı haberini alan polis harekete geçti.

Bahsi geçen işletmede yapılan kontrolde içeride O.T., A.K., M.K., H.E., B..Ç isimli şahısların olduğu tespit edildi.
Yapılan üst aramasında O.T. isimli şahısın üzerinde bir adet tabanca ile şarjöründe 7 adet fişek, cebinde 10 adet fişek, A.K.‘ye ait tüfek, O. T‘ye ait pompalı tüfek ile 7 adet av fişeği ele geçirildi.
M.K. isimli şahsın üst aranmasında çıkan bir adet fişeğe el konulurken, yapılan UYAP kontrolünde ise Büyükçekmece 1. Sulh Ceza Hakimliğince Hırsızlık suçundan yakalaması olduğu belirlendi.

Gözaltına alınan şüpheliler hakkında savcılık talimatıyla silahla tehdit ve 6136 Sayılı SKM suçlarından işlem başlatıldı.

Eğlence mekanında arama

Olayla ilgili soruşturma kapsamında emniyet güçleri aynı gece K. isimli eğlence mekanında arama yaptı. Mekandaki 33 şahsa yapılan GBT sorgusunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmazken, iş yerine ait güvenlik kameralarının ise çalışmadığı tespit edildi.

2 kişi tutuklandı

Mekanda bulunan E.S. isimli şahsın 25 Mayıs 2023 Perşembe günü meydana gelen “genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması” olayında kullandığını belirttiği tabanca ve bu tabancaya ait bir adet şarjör ile 6 adet fişek ele geçirildi.

E.S. gözaltına alınırken, olaya karıştığı tespit edilen H.T. de yakalanarak, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu