Haberler

İş yeri önlerindeki duba ve flamalar kaldırılıyor

Keşan İlçe Trafik Denetleme Büro Amirliği, trafiğin yoğun olduğu ana caddelerde bulunan dubaları kaldırdı, iş yeri sahiplerini uyardı. Yasağa uymayan iş yerlerine 488 lira ceza uygulanacak.

26 Mart Salı günü Keşan İlçe Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından yapılan uygulamalarda, trafiğin yoğun olduğu ana caddeler ve bu caddelere bağlantısı bulunan sokaklar üzerinde yapılan denetim ve kontrollerde; cadde ve sokaklar üzerinde bulunan iş yerlerinin ön kısmındaki yol üzerlerine, iş yeri sahiplerince iş yerlerine ait olan flama, bayrak, duba vb. cisimlerin bırakıldığı, bu cisimlerin yol üzerinde uzun süreli işgale sebebiyet vererek, araç parklarına ve araç geçişlerine engel teşkil ettiği, bundan dolayı bir çok vatandaşın da mağduriyet yaşadığı tespit edildi.
iş yeri önlerindeki dubalar kaldırılıyor

Yol üzerine bayrak, flama, duba vb. cisimleri bırakan iş yeri sahiplerine ve çalışanlarına 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 14. maddesi gereğince; “Karayolu yapısı üzerine, trafiği güçleştirecek, tehlikeye sokacak veya engel yaratacak, trafik işaretlerinin görülmelerini engelleyecek veya güçleştirecek şekilde bir şey koymak, atmak, dökmek, bırakmak ve benzeri hareketlerde bulunmanın yasak olduğu” ve 488 lira idari para cezasının bulunduğu iş yeri sahiplerine hatırlatılırken, yol üzerinde bulunan cisimler iş yeri sahiplerince kaldırıldı.
iş yeri önlerindeki dubalar kaldırılıyor
Keşan İlçe Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından, denetim ve kontrollerin daha sık şekilde devam edeceği ve kural ihlali yapan iş yeri sahipleri hakkında gerekli yasal işlemler yapılacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu