Haberler

Hususi araçlarla geçişlere yasak yok, 14 gün karantina var

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada; koronavirüs tedbirleri kapsamında, Bulgaristan’a açılan Dereköy Sınır Kapısı’nın yaya yolcu giriş – çıkışlarına kapatıldığı duyuruldu.
Kırklareli Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar gereği, Dereköy Sınır Kapısı’ndan yaya olarak giriş ve çıkış yapılamayacak. Hususi araçlarla geçişlerde ise, 14 gün belirlenen yerlerde karantina uygulanacak.

Konu ile ilgili olarak Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan Kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından, ülkemizi ve vatandaşımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 26. Maddesine istinaden toplanmış olup, mezkur kanunun 27. ve 72. maddeleri kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır.
Bulgaristan ile sınır kapımız olan Dereköy Kara Hudut Kapısı yaya yolcu giriş – çıkışlarına kapatılmıştır. 
Sınır kapımızda hususi araç ile giriş yapmak isteyen Türk vatandaşları ile ülkemizde oturum iznine sahip Yunanistan, Bulgaristan ve üçüncü ülke vatandaşların 2020/38 sayılı İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile 14 gün belirlenen yerlerde karantinaya alınmasının devam edilmesine, oy birliği ile karar verildi.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu