Genel

Hüseyin Çakmak Pembe Liste ile yeniden başkan oldu

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası’nın olağan genel kurul toplantısı bugün gerçekleştirildi. Üyelerin sandık başına gittiği genel kurulda, Feyzullah Koçak’ın Beyaz Listesi 258 oyda kalırken, Pembe Liste ile seçime giren Hüseyin Çakmak 323 oyla tekrar güven tazeledi.

Keşanspor Düğün Salonu’nda başlayan olağan genel kurul toplantısı, saat 11.00 sıralarında başladı.

Toplantıya; TBMM KEFEK (Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal,Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, oda üyeleri katıldı.

Yönetim ve denetim kurulu ile bilanço, gelir, gider hesapları okundu. Daha sonra raporlar ayrı ayrı kabul edilerek, ibra edildi. Ardından yeni dönem çalışma programı ile bu program içinde yer alacak olan eğitim, teorik ve pratik kurs programları ve tahmini bütçe görüşülerek, kabul edildi.

Aylık ücretlerin, huzur haklarının, yolluk ve konaklama ücretlerinin tespitinin ardından dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

Aksal: “Seçimler demokrasinin güzelliğidir”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, seçimlerin hayırlı olmasını diledi. Helvacıoğlu, seçimlerde yıllardır hizmet anlayışıyla yürüyen bir politika olduğunu ifade ederek, başarı diledi.

Daha sonra söz alan TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal söz alarak, şunları söyledi: “Seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Bu demokrasinin güzelliğidir. Bu hizmet yarışıdır. Pandemi sürecinde en büyük fedakarlığı lokantacılarımız, kahvecilerimiz ve otelcilerimiz yaptı. En kısa sürede, pandemi sürecini hep birlikte atlatacağız. Keşanlı hemşerilerimiz, aşı konusunda büyük bir duyarlılık gösterdiler. Aşılama sayesinde pandemi de sınırlama olayı rahatladı. Seçimlerin Keşan’ımıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

“Oylarınıza talibiz”

Dilek ve temenniler bölümünde ilk olarak, beyaz liste başkan adayı Feyzullah Koçak, söz alarak, şunları söyledi: “Geçen iki yıl içerisinde bu hastalık yüzünden çok sıkıntılı, sancılı ve acılı günler yaşadık. Dükkanlarımız aylarca kapalı kaldı. Bu COVİD’li günlerde biz esnaflar yalnız bırakıldık. Sahipsiz kaldık. Bizler sizleri yalnız bırakmayacağımıza söz veriyoruz. Kurumlarla, STK’larla sağlıklı ve ikili ilişkiler kurarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde zor günleri aşacağız ve atlatacağız. Odamızın hukuk danışmanı olacak. Meslek eğitim kursları düzenleyip tüm üyelerimiz ile genişletilmiş toplantılar yapacağız. 35 yıllık meslek tecrübemizle hizmetinize ve oylarınıza talibiz. Şimdi değişim zamanı diyoruz.”

“Esnafımızın her zaman yanındayız”

Toplantıda son olarak söz alan mevcut başkan ve pembe liste başkan adayı Hüseyin Çakmak söz alarak, her 4 yılda bir oda seçimi yapıldığını belirtti.

COVİD-19 salgını nedeniyle, esnafların ciddi sıkıntılar yaşadığını belirten Çakmak, “Bu sıkıntı sadece Keşan’da değil; dünya genelinde yaşandı. Biz, kendi esnafımızdan sorumluyuz. Salgın nedeniyle, ölümlerin yaşanmasıyla birlikte Bilim Kurulu’ndan yasaklar çıktı. Bu süreçte, en çok kahveci, lokantacı ve otelciler odası en fazla sıkıntıyı yaşadı. Esnaflarımız, hanımlarının küpelerini satıp geçinmek zorunda kaldı. Allah’tan bir an önce bu salgının sona ermesini diliyorum. Oda olarak, basit usullü olan esnaflarımızın muhasebe ücretlerini almadık. Esnafımızın her zaman yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

Seçimlere; Hüseyin Çakmak’ın önderliğindeki pembe liste ile Feyzullah Koçak’ınönderliğindeki beyaz liste katıldı.

Seçimlerde, 839 üyenin 589’u oy kullandı. Kullanılan oyların 8’i geçersiz sayılırken, Feyzullah Koçak’ın Beyaz Listesi 258 oyda kalırken, Pembe Liste ile seçime giren Hüseyin Çakmak 323 oyla tekrar güven tazeledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu