Gündem

Hüseyin Çakmak: “Esnaf ve işçi emeklilerimiz geçinemiyor, sürünüyor!”

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, emekli maaşları zammı konusunda yaptığı açıklamada, “11.300 TL ile emeklilerimizin yaşam mücadelesi vermesi mümkün değildir. Esnaflarımızın emekliliği, devlete maddi bir yük değil, bedeli peşin ödenmiş yasal bir haktır.” dedi.

Açıklamasında, hükümetin ve siyasilerin emeklilerin sessiz çığlıklarına kulak vermesi gerektiğini ifade eden Çakmak, şunları kaydetti: 

“Esnaflarımızın emekliliği Devletimize maddi yük değil, bedelini peşin ödemiş olduğu bir yasal hakkıdır. Yoksulluk sınırın 50.000 TL. olduğu ülkemizde 11.300.00 TL. emeklilik maaşı ile emeklilerimizin yaşam mücadelesi vermesi mümkün değildir.
Esnaf emekli maaşlarımız en az asgari ücret olmalıdır.
9000 gün prim ödemiş esnaf emeklilerimize yazıktır günahtır. Esnaf emeklilerimiz yoksul perişan bir emeklilik hayatı yaşamayı hak etmiyor.
Bu emekli vatandaşlarımızı huzur evleri bile kabul etmiyor.

Unutmayalım; emeklilerimiz ülkemizin ekonomik olarak kılcal damarları olmuştur.
Günümüzde Keşan’da 2 kişinin barınacağı bir evin kirası 8 – 10 bin TL.
Emekli kiralık ev bulup ödeyebilir mi? Yakında parklarda çadır içinde yaşayan emekliler görürsek şaşmayalım!

11.300 TL emekli maaşı alan emeklilerimiz 2023 yılında; et, zeytin, peynir, sebze, çay, ekmek, süt, yumurta, elektrik, su, doğalgaz, temizlik ürünleri ve kira bedellerinin %200’ü geçtiği ülkemizde emeklilerimiz nasıl yaşasın.

Unutmayın; bir gün Allah ömür verirse sizde emekli olacaksınız!
Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu