Asayiş

Hırsızlar hafta sonu da rahat durmadı

Keşan’da ardı arkası kesilmeyen hırsızlıklar hafta sonu boyunca da devam etti. Kapı kilitlerini ve pencerelerini kırarak hanelere giren hırsızlar, ne bulduysa çaldı.

İlk olay Büyük Cami Mahallesi’nde yaşandı.
Edinilen bilgiye göre, o sırada uymakta olan H.A.’nın evine balkondan içeri kimliği belirsiz kişi veya kişiler girdi. Evde arama yapan hırsızlar, evin içinden 14 ayar altın bileklik ve 200 lira nakit parayı da alarak kaçtı. Sabah uyandığında durumu fark eden ev sahibi polise giderek şikayetçi oldu.

Diğer olay ise Yeni Mahalle’de meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, Y.E.’nin bir akrabasına ait olan evin asma kilidini kırarak içeri girerek kimliği belirsiz kişi yada kişiler, hane içindeki soba ve borularını, tüplü katalitik ısıtıcıyı, televizyon çanağı ve 15 metrelik elektrik kablosunu çalarak kayıplara karıştı. Polise durumu bildiren ev sahibi şikayetçi oldu.
İlerleyen günlerde Büyük Cami Mahallesi’ndeki boş bir evin su saatini de çalan hırsızların, bir başka hedefi de Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde yaşayan B.Ö.’nün evi oldu.
Ev sahibinin bahçede bulunan ardiyesine giren hırsız, kapı kilidini de kırarak 1 adet büyük ve küçük mutfak tüpü, tencere ve sineklik çaldı.
Diğer mağdurlar gibi olayı polise bildiren mağdur şikayetçi olurken, hırsızlıklar ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu