Asayiş

Hırsız rahat çalışmış! Ev sahibinin zararı 18 bin TL

Keşan’da eşyaları saklamak için kullanılan bir eve giren hırsızlar, musluktan kapı sinekliğine; sobadan fırın tepsisine ne gördüyse çaldı. 18 bin liraya yakın zararı olduğunu söyleyen ev sahibi polise giderek şikayetçi oldu.
Olay 4 Şubat Cuma günü Yenimescit Mahallesi’nde meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, ardiye olarak kullandığı evinin balkon kapısının açık olduğunu fark eden ev sahibi A.G. şüphelenerek eve gitti. Kapının kırılmış olduğunu gören ev sahibi, içerideki oda kapılarının kırıldığını, banyo, mutfak ve tuvalet çeşmelerinin yerinde olmadığını tespit etti. Bunlarla birlikte mutfak tüpünün de çalındığını gören gören A.G. bu kez üst kata da hırsızın girdiğinden şüphelenerek, yukarı çıktı ve daha kötü bir manzarayla karşılaştı.
Evin üst katında bulunan 2 adet kapı sinekliği, 8 adet demir pazarcı ayağı , araba amortisör , 2-3 adet alüminyum boru ile bodrumundaki 1 adet kapı sinekliği , 2 adet pencere sinekliği, 1 adet tüp, 1 adet kömür sobası , 2 adet soba kovası , 3-4 adet kova ızgarası , 3 adet fırın tepsisi , 1 adet çinko büyük sini, 2-3 adet ızgara telinin de yerinde olmadığını gördü.
Evine giren hırsızların para edebilecek her ne varsa alıp gittiğini fark eden ev sahibi toplam zararının yaklaşık 18 bin lira olduğunu söyleyerek şikayetçi oldu.
Konu ile soruşturma devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu