Haberler

Her şeye rağmen kumar oynamanın bedeli 19 bin TL

Keşan’da kumar oynatılan bir derneğe baskın düzenleyen polis, 6 kişiye toplam 19 bin 80 lira para cezası kesti.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir dernekte kumar oynatıldığı ihbarını aldığı. İhbar üzerine harekete geçen ekipler söz konusu derneğin Büyük Cami Mahallesi’nde bulunan adresine baskın yaptı.
Dernek sorumlusu O.A’nın kapıyı açması üzerine içeri giren ekipler, bir masa çevresinde C.K., – R.K., – L.S.,- K.G., – U. Ş. K isimli şahısların kumar oynamakta olduğunu ve polisleri fark eden kişilerin hızlıca ceplerine bir şeyler attıklarını gördü.
Cumhuriyet Savcısı tarafından verilen “Kumar Oynatmak İçin Yer İmkanı Temin Etmekten Adli işlem yapılması ve şahısların üzerinde arama yapılması talimatı üzerine mekanda arama yapan polis
57 adet yeşil renkli, 3 adet kırmızı olmak üzere 60 adet kumar oyun pulu, 52 adet iskambil kağıdı, 4 adet yazboz kağıdı ve 3 adet not defterini ele geçirdi.

Yapılan üst aramasında ise R.K. İsimli şahıs üzerinde 2400 TL ve 1 adet yazboz, L. S. İsimli şahıs üzerinde 2680 TL, K.G. isimli şahıs üzerinde 525 TL, -U. Ş. K. İsimli şahıs üzerinde 275 TL ve O. A. İsimli şahıs üzerinde 270 TL bulan ekipler bunları da muhafaza altına alarak, şüphelilerin ifadelerini aldıktan sonra serbest bıraktı.

İsmi geçen şahıslara Kumar Oynamaktan kişi başı 1.225 Tl olmak üzere Toplam 7.350 Para Cezası kesilirken, adı geçen 6 şahsa Hıfzıssıhha Kurallarına uymamaktan Kişi başı 3.180 TL olmak üzere 19.080 TL para cezası kesildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı