Haberler

Her hafta yeni bir konu, zıt fikirler.. Görüşünü güçlü savunan kazanacak..

Keşan FM ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen “Liseler Arası Münazara Turnuvası” 26 Ekim 2019 Cumartesi günü başlıyor.
Herhangi bir konu üzerinde zıt düşüncelerin karşılıklı olarak savunulması anlamına gelen münazara, tartışma kültürünü geliştiren, konulara farklı bakış açıları kazandıran; bilgi ve araştırma temelli, hitabet, özgüven ve ikna yeteneğini öne çıkaran bir yarışma şekli olarak biliniyor.
Keşan FM’den yapılan açıklamada, eleme usulü gerçekleştirilecek turnuvaya, Keşan’daki 8 lisenin, bir danışman öğretmenleri ile birlikte 3’er kişiden oluşan ekiplerle katılacakları bildirildi.
Keşan FM ve kesanonline.com’da, saat 14.00’te başlayacak ve ortak yayınlanacak turnuvada bu hafta Keşan Fen Lisesi ve Keşan Batı Koleji karşılaşacak. İlk haftanın konusu olan, “16 yaşından küçükler için sosyal medya kullanımı yasaklanmalıdır”ı zıt yönleriyle ele alacak takımlardan hangisinin galip geldiği, ayrılan sürenin sonunda, 3 kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu açıklanacak. Münazara Turnuvasını, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Anıl Çakır sunacak.
Keşan FM yetkilileri, “Başarısını finale taşımakta kararlı olan takımlarımız, turnuva boyunca halkımızın da desteklerini bekliyor olacak. Her hafta yeni bir karşılaşma, yeni fikirler, yeni bir heyecan için dinleyenlerimizi ve izleyenlerimizi, Keşan FM ve kesanonline.com’a bekliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu