Siyaset

Helvacıoğlu’nu ziyaret eden AK Partili başkanlar İl ve İlçe belediyelerini eleştirdi

AK Parti Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin ve Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti. Keşan Belediyesi’ne AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve yönetim kurulu üyeleri ile beraber gelen Sezayi Çetin ve Gökhan Şentürk, Mustafa Helvacıoğlu tarafından karşılandı.

“Süleymanpaşa ve Keşan Belediye başkanlarımızın yapmış oldukları hizmetler rol model oluşturacak”

Ziyarette ilk olarak söz alan Çetin, “Trakya’da siyaset yapan ilçe başkanları arasından en şanslı olanlardan bir tanesiyim. Ben aslen Keşanlıyım. Doğduğum yerde de AK Parti belediyesi var, doyduğum yerde de AK Parti belediyesi var. Bu iki belediyenin kazanılması Trakya’da siyaseten devrim niteliği taşır. CHP’ye mensup belediyeler özellikle Keşan’ı 20 yıldan uzun süredir yönetmişlerdir. Ancak son dönemde Keşan’ın fiziki değişimine tanıklık ediyoruz. Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Süleymanpaşa ve Keşan Belediye başkanlarımızın yapmış oldukları hizmetler rol model oluşturacak ve inşallah 2024 yılında özellikle kendi ilimiz olan, yaşadığım Tekirdağ’da büyük şehir belediye başkanlığı olmak üzere Trakya’da birçok yeri AK Partili Belediyeler alacaktır. Allah Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’nun başarılarını daim etsin.” dedi.

“Hizmetin yapılamadığı bir belediye olarak kaldık”

Daha sonra konuşan Gökhan Şentürk, “Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ve Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel müthiş çalışmalarına devam ediyor. Ben iki belediye arasında kalarak aslında hem şanslıyım hem de şanssızım. Malkara’da bu iki belediyemizin çalışmalarını örnek olarak gösteriyorum. ‘Onlar nereden yere geldiler, biz nereye gidiyoruz bakın’ diyorum. Tam ortada muhalefet belediyesi ve hizmetin yapılamadığı bir belediye olarak kaldık. Gerçekten üzülüyoruz. AK Parti döneminde aldığımız yatırımların üstünü kapatamadık.”

“Her türlü desteği birbirimize sağlıyoruz”

Ziyarette son olarak Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.
Mustafa Helvacıoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Komşu ilimiz Tekirdağ ile her yönden beraber hareket etmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda Keşanlı bir merkez ilçe başkanımız olması gurur verici. Ziyaretlerinden dolayı son derece memnunuz. Her türlü desteği birbirimize sağlıyoruz. Başta TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop’un nezdinde, tüm milletvekillerimize desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Edirne’de 4 vekilimiz var diye kabul ediyoruz. Aynı zamanda Çanakkale’de Gençlik Kolları Başkanımız da Keşanlı, o da bizim gururumuz. Biz etrafımıza dostalarımızı gönderiyoruz ki bizim işimiz olsun diye. Biz de bundan kendimize prim çıkarıyoruz, bundan da gurur duyuyoruz. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu