Haberler

Helvacıoğlu’ndan muhalefete çok sert eleştiriler..

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu açıklamasının devamında 22 Nisan akşamı Keşan Belediye Binası’na asılan Atatürk posteri ile ilgili CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan’ın eleştirilerine yanıt verdi. CHP ve İYİ Partilileri galeyana vermekle suçlayan Helevacıoğlu, “Helvacıoğlu çıkarsa, Helvacıoğlu istifa edecek.  Astırmadım diye çıkacaksa soruşturmada da kendileri istifa edecek mi soruyorum” dedi.

Helvacıoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Velveleye vererek kıyameti koparıyorlar”

Birkaç tane belediyeden çıkan kardeşlerimiz biri de bizimle çalışıyor, bu fırsatçılığı hemen sosyal medya üzerinden boş durmuyorlar gol atmak için fotoğraf çekip yayıyorlar. Bir tane ilçe başkanımız vatandaştan almış gibi süsleyip diğer, Cumhuriyet Halk Partili biri meclis üyesi adayı bir şekilde ucu partiye dokunan kişiler velveleye vererek kıyameti koparıyorlar. Sosyal medyada linç edercesine sosyal medyada bir kampanyaya başlıyorlar. ‘İşte AK Parti’nin Belediyesi’ ‘karanlık zihniyet’ şeklinde paylaşımlar yapıyorlar. Keşan Belediyesi meclis üyeleri de beğeniyor, ?biz yokuz bu işin içinde? demekle kurtulunmaz. Yani herkes Davul çalıyor.

“Helvacıoğlu sorumluysa istifa edecek”

Kapak olsun diye soruşturma açtım bugün soruşturma 5 tane belediye personeli bu işten sorumlu. Atatürk bayrağını küçük olarak astıran Helvacıoğlu çıkarsa, Helvacıoğlu istifa edecek.  Astırmadım diye çıkacaksa soruşturmada da kendileri istifa edecek mi soruyorum. Benim Atatürkçülüğümü kimse sorgulayamaz. Kolay işler değil bunlar.

“Bir klip çekmekle olmaz bu işler”

Keşan dağda bayırda oturarak yönetilmez. Keşan’ın yöneticileri bir ay gelmeyecek evlerine,  sonra gelececekler klip yapacaklar, sonra ben yöneticiyim diyerek çamur atmaya çalışacaklar ve ?Sen kimsin?? diyecek. Sayın Pekcan, sen alışmışsın dağ evinde oturarak belediyeye gelmemeye. Cumhuriyet Halk Partisi’ni başkaları görevine başlayacak sen mekana gelmiyorsun bir aydır. Bir klip çekmekle olmaz bu işler. Sana kalmayacak sen evde oturduğun evde oturduğun sürece.

?Ha bire canlı yayın ve reklam biz yapmıyoruz? demiş. Çalışmıyosun ki yapacaksınız.  Biz canlı yayın yapmaya  devam edeceğiz. Halkımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz. Canlı yayına çıkıp bir tane bez yardımı yapmış onu anlatıyor Sayın Pekcan, onu da anlatma zaten, yardım anlatılmaz diyorsan onu da anlatma.

“30 yıllık vizyonunuz Keşan’ı bu hale getirmiş”

Kendimi büyük görmenin bir anlamı yok demiş bana, kendimi görüyormuşum. <Keşan 70 bin nüfuslu bir yer, yüzlerce küçük ilçeden biri. Kendini büyük görmenin bir anlamı yok demiş.> canlı yayınında. Bak Sayın Pekcan, biz yüzlerce küçük ilçeden biri değiliz. Keşan?ı küçük görüyor olabilirsiniz. Onların vizyonu Keşan?ı yüzlerce küçük ilçe gibi görüyor olabilir. İşte sizin 30 yıllık vizyonunuz Keşan?ı bu hale getirmiş.”

“Böyle uslüpsüz konuşursan Keşan halkı acı biber sürer”

 Başkan olduktan sonra seviyeyi düşürdü, aslında böyle biri değildi. Bana ?Sen kendini ne sanıyorsun dedi. Ben sizin bıraktığınız koltuğu halkımızın oyuyla dolduran, belediye başkanıyım. Senin o koltuğu boş bıraktığın kişiyim ben. Keşan halkına bu yüzden bir özür borcun var senin ben kimim anladın mı şimdi? Böyle uslüpsüz konuşursan Keşan halkı acı biber sürer. Sen belki bayrak asmadın parti binana ama ben Atatürk için kıyameti koparırım. Bana diyor ki Atatürk posteri için kıyameti kopardı, evet koparırım bu kıyamet Atatürk için kopar kardeşim. Sen belki koparamıyorsun ama ben koparırım.

“Virüs bile durduramadı bizi siz hiç durduramazsınız”

Kıyameti koparan Zafer Sarıkeçe para toplayacakmış bize Türk Bayrağı alacakmış.  Senin parana ihtiyacımız yok bizim. Onlar işlerini yapsınlar, gelsinler mecliste. On beş kişi bir kere uğramıyorlar. Komisyonlara bile zorla geliyorlar. Çocuklar biz hata yaptık derlerse iki başkanı da istifaya bekliyorum. Bunlar bizi çalıştırmamak için, bizi yıpratmak için her şeyi yapmaya hazırlar. Sosyal medyada vatandaşı galeyana getirmeye, sana yazıklar olsun. Bunu polemik yapanlar sizlersiniz. Çalışan çocukların hatası. Çalışan çocukları neden bu kadar suçluyorsunuz,  onların üzerinden beni suçluyorsunuz. Virüs bile durduramadı bizi siz hiç durduramazsınız. Nokta.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu