GündemKeşan

Helvacıoğlu yeniden açılacak pazaryeri için çağrıda bulundu: “Hepimize sorumluluklar düşüyor”

Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, pandemi tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan ve Cumartesi günleri kurulan halk pazarı yeniden açılıyor.

Konuyla ilgili olarak 18 Mart 2021 Perşembe günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ilgili oda başkanlarıyla beraber açıklamada bulundu.

Açıklamaya Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz, Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Burak Savut, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Deniz Eriş ve Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz katıldı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda halk pazarının bir süredir kapalı olduğunu hatırlatan Helvacıoğlu; “Cumartesi pazarına kavuşuyoruz. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Keşan’ın Cumartesi günleri kurulan halk pazarının 20 Mart 2021 Cumartesi günü yeniden açılmasına karar verdi. Ancak tüm esnafımızın HES koduna sahip olması gerek. Halk pazarında tezgah açacak esnafımız kesinlikle HES kodu oluşturmalı. Zabıtamız ve polisimiz tarafından da pazaryeri girişlerinde veya tezgah aralarında vatandaşımızın HES Kodunu sorgulayacak. Lütfen herkes HES Kodunu alsın.

“Vatandaşımızın da bize yardımcı olmasını istiyoruz”

Halk pazarının, geçen sürenin ardından yeniden Cumartesi günü kurulacağını kaydeden Helvacıoğlu, toplum sağlığı ve ekonomik iyileşme için herkese sorumluluklar düştüğünün altını çizerek, şunları söyledi:
“Sosyal mesafe, hijyen ve kurallara uymak dahilinde pazarımızı en iyi şekilde açmak için çaba sarf ediyoruz. Bu konuda Belediyemiz, odalarımız ve emniyetimiz olarak olağanüstü çaba harcayacağız. Vatandaşımızın da bize yardımcı olmasını istiyoruz.
Pazarda alışverişini yapan vatandaşımız en hızlı şekilde evine dönmeli. Kalabalık oluşturmamak için mümkünse seyrek tezgahlarda alışveriş yapalım. Bir daha pazaryerinin kapanmaması için hem esnafımızın hem vatandaşımızın hem de çarşı esnafımızın bize yardımcı olmasını temenni ediyorum. Cumartesi günü, Keşan’ın ekonomik anlamda en anlamlı günü. Yeniden kapanmasını istemiyoruz. Bu konuda hepimize sorumluluklar düşüyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu