Haberler

Helvacıoğlu, “Halkımızın %95’i minibüslerden memnun değil”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 13 Ocak 2020 Pazartesi günü, beraberinde Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ve Keşan Belediye Meclis Üyesi, AK Parti Grup Başkanı Nehir Gergin ile birlikte, Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesabından bir canlı yayın gerçekleştirdi.
Saat 19.00 sıralarında başlayan canlı yayında, facebook üzerinden vatandaşların yönelttiği soruları cevaplandıran Helvacıoğlu, geçen hafta SS 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi üyeleri ile yaşanan krize bağlı olarak kooperatifin durumuna değindi ve minibüslerin yetersiz olduğunu, ilgili yönetmeliğe uygun hareket edilmesini beklediklerini kaydetti.
Helvacıoğlu, “İnanır mısınız, anket yapıyoruz, halkımızın %95’i minibüslerden memnun değil. Benim minibüsçülerle sorunum yok, minibüslerle var. Onlar yetemiyorsa biz takviye yapacağız. Bu iş kurallara göre olacak. Ya da belediye çözüm üretecek. İşletmek, işlettirmek, kiraya vermek belediyenin yetkisindedir. Yeni minibüsler istiyoruz. Olmaz ise B planımız var.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu