Haberler

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düşecek!

Ağaçların sıcaklığına aldanıp çiçek açmaya başladığı Şubat ayı mevsim normallerine geri dönüyor. Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgası ile hafta sonuna kadar sıcaklıkların 15 derece azalması bekleniyor.

İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan son bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi.: “Halen mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Cuma günü Trakya’dan başlayarak azalacağı tahmin ediliyor.
Cuma günü Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı sistemin etkisiyle birlikte sıcaklıkların hafta sonunda bölge genelinde hissedilir derecede (6 ila
15 derece) azalarak, mevsim normalleri civarına ve Cumartesi gününden itibaren 4 ila 6 derece altına ineceği tahmin ediliyor.

Pazar günü Karadeniz üzerinden gelecek sistemin ve kuvvetli poyrazın etkisiyle Marmara genelinde (Trakya, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova) kar yağışının etkisini göstermesi bekleniyor.

Pazartesi günü bölge genelinde soğuk havanın etkisini artırması ve kar yağışlarının aralıklarla devam etmesi bekleniyor.
Salı ve Çarşamba günleri ise İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde kar yağışının aralıklarla devam edeceği tahmin edilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu