Haberler

Hastane Caddesi sakinleri denetimlerden memnun

Keşan’da, özellikle Hastane Caddesi ve diğer işlek caddelerde polis tarafından yapılan denetimler sonrasında, çevreye yüksek sesli müzik dinleterek rahatsızlık veren şahısların azalmaya başladığını belirten vatandaşlar memnun olduklarını belirterek, polisi görmeyince tekrar ortaya çıkan araçlara karşı uygulamaların sıklaştırılmasını istedi.

Uzun bir süredir cadde üzerinde yüksek sesli müzikle çevreye rahatsızlık veren araçlar sebebiyle büyük mağduriyet yaşayan Hastane Caddesi sakinleri, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bölgedeki denetimleri yoğunlaştırmasından dolayı memnun olduklarını dile getirdi. “Saat sınırı olmadan her gün volta atıp huzur bozuyorlardı, öyle ki camlar titriyordu müzik sesinden; ancak bir süredir denetimlerde arttıkça cayan araçlar gelmiyor ve gürültü de azalmaya başladı” şeklinde konuşan bazı sakinler, denetimler sonrasında bölgede gözle görülür biz azalmanın olduğunu belirterek yolda önlemler alındığının farkına varan sürücülerin korkarak bölgeye gelmekten çekindiğini söyledi.

Öte yandan denetimler devam etse de bazı araçların hala ısrarlarından vazgeçmediklerini belirten vatandaşlar, “Ekipler denetim yapıyor bu çok güzel; ancak sonrasında yine çıkıp geliyorlar, sanki köşe başlarında polisin gitmesini bekliyorlar, anlamıyoruz. İşkence de kaldığı yerden devam ediyor ve bir türlü bitmiyor bu sebepten cadde üzerindeki kontrollerin sıklaştırılmasını istiyoruz emniyetten” şeklinde konuşurken, bazı çevre sakinleri ise “Malesef polisi görmeden, uyarma olmadan veya ceza yazılmadan bu kişiler yaptıklarının suç olduğunu anlamıyorlar. Burada yaşayanlar var, uyuyor mı, evde hasta, çocuk var mı düşünen yok” diyerek bölgede uygulanan ve verim alınan denetimlerin devam etmesini istedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu