BölgeKeşanTarım

Hamzadere Bölgesi Tarım Zirvesi 15 Aralık’ta gerçekleştirilecek

Keşan’da 5 Aralık 2023 Salı günü gerçekleştirilen Hamzadere Bölgesi Tarım Zirvesi hazırlık toplantısında, bölgenin sorunlarının ve çözüm önerilerinin görüşüleceği zirve için tarih belirlendi.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarım Platformu paydaşlarının katıldığı toplantı, Keşan Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Keşan Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, KTSO Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Ataklı, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Burak İşçimen, Trakya Üniversitesi Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Eğitim Görevlisi Hüseyin Çakırlar, Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, Keşan Ziraat Odası Meclis Başkanı Murat Pazarlı, Enez Ziraat Odası Başkanı Mehmet Oskan, Keşan Kent Müzesi Müdürü Arkeolog Aslı Avcı, KTSO Genel Sekreteri Erdem Başak, İpsala Ticaret Borsası Genel Sekreteri Cüneyt Altınbaş katıldı.

15 Aralık 2023 Cuma günü yapılması kararlaştırılan Hamzadere Bölgesi Tarım Zirvesi‘ne, konuşmacı olarak, Trakya Üniversitesi ve Namık Kemal Üniversitesi’nden akademisyenlerin katılacağı ve bölge tarımı konusunda önemli bilgiler aktararak, üreticilerden gelecek soruları da cevaplandıracağı belirtildi.

Tüm bölge çiftçi ve üreticilerinin davet edildiği zirve, 15 Aralık Cuma günü Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek ve saat 10.30’da başlayacak.
Keşan, İpsala ve Enez’den oda ve borsa yöneticileri ile üyelerinin de katılacağı Hamzadere Bölgesi Tarım Zirvesi‘nde Hamzadere Bölgesinin Sorunları ve Çözüm Önerileri başlığı altında önemli konuların ele alınması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu