Asayiş

“Hakkınızı helal edin” diyerek intihar girişiminde bulunan genç ağır yaralandı

Gelibolu’da tabancayla kalbine ateş ederek intihar etmek isteyen genç ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan kişinin, “Son bir deniz havası alıyorum. Dertlerimi hep denize dökerdim. Şimdi ise son kez döktüm içimi. Hakkınızı helal edin” sözleriyle son paylaşımını yaptığı ortaya çıktı.

Gelibolu ilçe merkezinde bulunan Piri Reis Müzesi önüne gelerek, elindeki tabancayı göğsüne dayayan fırıncı ustası Abdullah Kiriş (28), intihar girişiminde bulundu.

Haber alınması üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemleri aldı; bir yandan da kendisini kalbinden vurarak yaşamına son vermek isteyen Kiriş’i ikna etmeye çalıştı ancak uzun uğraşlar sonuç vermedi.

Kiriş, göğsüne dayadığı tabancanın tetiğini çekerek, tek atışla kendisini vurdu. Ağır yaralanan Kiriş, olay yerinde bekleyen ambulans ile Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi’ne kaldırdı, sonrasında Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Edinilen son bilgilere göre, ateş alan silahtan çıkan kurşun, Kiriş?in kalbine isabet etmedi; ancak akciğeri ağır yara aldı.

Gelibolu ilçesinde tabancayı kalbine dayayıp ateşleyen Abdullah Kiriş‘in, sosyal medya hesabından intihar edeceğini duyurduğu ortaya çıktı. Kiriş, sosyal medya hesabına, “Piri Reis Müzesi önündeyim. Son bir deniz havası alıyorum. Dertlerimi hep denize dökerdim. Şimdi ise, son kez döktüm içimi. Hakkınızı helal edin” mesajını yazdı.

Bir başka paylaşımda ise Kiriş, şu ifadeleri kullandı:
“Hayattan bir beklentim kalmadı hiç bir işim de yolunda gitmiyor. Zaten gece olunca yastığa kafamı koyunca kuracak bir hayalim bile kalmadı. 28 yıldır kurduğum hayallerin gerçekleşmediği gibi bundan sonrası içinde ümidim yok. Bir işim bile yok sabıkalı olduğum için nereye başvursam hep pislik gözüyle bakıldı, oysa ki suçun ne diye bile sormadılar. Bir çok şeyden yoruldum bu hayatta bir şeyler elde etmek için sahtekar şerefsiz olmak gerekiyor. Ben beceremedim. Özür dilerim sahte ilişkiler sahte dostluklar menfaat dünyası. Hakkınızı helal edin çok sıkıldım hepinizi çok seviyorum”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu