Çevre

GÜNEKAB ve ESDER Saros’ta deniz dibi temizliği yaptı

5 Haziran Pazar günü Dünya Çevre Gününde ;  Güney Edirne Katı Atık Birliği ve Edirne Saros Körfezi Sualtını Koruma ve Turizmi Geliştirme Derneği  İbrice Sahilinde deniz dibi ve deniz temizliği gerçekleştirilmiştir.

                İbrice limanında bulunan dalış okulları ve gönüllü dalgıçlar yaklaşık 2 saatlik bir dalış sonrası denizin dibinden lastik , demir boru, cam şişeler ve plastik atık gibi bir çok atık çıkartıldı.

                Günekab Başkanı Erhan ENGİN :  ‘’Bilinçli olduğumuz zaman ve çevre koruma bilinciyle yaklaştığımızda Saros Körfezinde çok daha iyi bir yaşam kalitesi bulacağız. Bu anlamda herkesten  bilinçli  olmalarını ve daha çevreci yaklaşmalarını istiyoruz. Bu yapmış olduğumuz etkinlik bölge halkını ve gelen misafirleri bilinçlendirmek adınaydı. Girmiş olduğumuz bu yaz sezonunda bu gibi etkinlerimize devam edeceğiz. Bizlere böyle güzel bir etkinlikte yardımcı olan ESDER’e ve dalgıçlarımıza çok teşekkür ederiz. ‘’   

                Deniz dibinden fileler ile toplanan atıklar Günekab personelleri ve araçları ile alınarak Düzenli Katı Atık Depolama ve Bertaraf Sahasına götürüldü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu