BölgeHaberlerKeşanSpor

Gergin ve Çelen, Genç Aslanlar final maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu

Gergin: “İnşallah pazar günü kupayla beraber dallığa geliriz”

Çelen: “En büyük isteğimiz bu maçı kazanıp BAL Ligi’ne çıkmak”

Bölgesel Amatör Lig’e yükselme mücadelesi veren Keşanspor, 30 Nisan 2023 Pazar günü Edirne’de, Edirne Mega Genç ile oynadığı yarı final maçında sahadan 2-1 galip ayrıldı ve finale kaldı.

Play-Off Turu yarı final galibiyetinin ardından 2 Mayıs 2023 Salı günü saat 14.30 sıralarında, Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda basın açıklaması yapan Keşanspor Başkanı Nehir Gergin ve Teknik Direktör İsmet Çelen, yarı final maçını ve takımın durumunu değerlendirerek, 7 Mayıs 2023 Pazar günü Havsa’da oynanacak Edirne Genç Aslanlar maçına hazır olduklarını kaydetti.

İlk devrenin bitimine iki hafta kala Keşanspor teknik direktörlük görevinin kendisine teklif edildiğini ve tereddütsüz kabul ettiğini belirten İsmet Çelen, “İlk devreyi Çarşı maçıyla kapattık. Ondan sonra bir rotasyona gittik. Madem biz bu yoldayız, şampiyonluğa oynuyoruz o zaman biraz daha takviyenin gerektiğini uygun gördüm. Sağ olsun başkanım da, yönetim kuruluda bu konuda bana çok yardımcı oldu. Eksik yerlerimize takviyelerimizi yaptık ve iyi çalıştık. Sürekli planlı, programlı çalışarak bu noktaya geldik. Grubu ikinci olarak bitirdik. Ardından Play-Off’ta oynama hakkını elde ettik. 30 Nisan’da oynadığımız maçta Mega Genç’i 2-1 yenerek final hakkını elde ettik. Bu hafta sonunda inşallah final maçını oynayıp bir üst lig olan  BAL Ligine çıkmayı hedefliyoruz. Şu anlamda çok mutluyum ve memnunum. İyi bir ekip oluşturduk. Çalışan başarıya aç olan genç bir ekip. Her zaman hedefini yüksek tutmuş. Benim kendi zaten yapımı itibariyle de hep böyle başarıya odaklanmış bir kişi olarak çocuklar o da bunu lanse ettik. Yönetimimiz de başarı istiyor. En büyük isteğimiz inşallah bu maçı kazanıp bal ligine çıkmaktır.” İfadelerini kullandı.

Çelen: “Altınay haricinde eksik veya cezalı oyuncumuz yok”

Final maçı öncesi takımın son durumunu değerlendiren Çelen: “Son maçta alakalı herhangi bir sıkıntımız ve cezalı oyuncumuz yok. Daha evvel Altınay sakatlanmıştı. Kasık sakatlığı vardı ve o sezonu kapattı. Onun haricinde eksik veya cezalı oyuncumuz yok. Ben geldiğimden beri zaten herhangi bir kırmızı kart olayı falan söz konusu olmadı. Benim biraz hassasiyetle üzerinde durduğum konulardan bir tanesi bu. Oyun kuralları dahilinde atılması gerekmiyorsa bir oyuncunun oyun içinde kalmalı ve 11 kişiyle maçı tamamlamalıdır. Bunu zaten zaman zaman oyuncularıma da anlatıyorum. Çok şükür ki bizim öyle bir kırmızı kart cezalısı oyuncumuz yok.” dedi.

“Onların desteğine her zaman ihtiyacımız var”

7 Mayıs 2023 Pazar günü Edirne Genç Aslanlarspor ile oynanacak final maçının aynı zamanda rövanş maçı niteliğinde olacağını belirten ve bu maçta taraftarın da önemine dikkat çeken İsmet Çelen; “Keşan büyük bir potansiyeli olan bir yer. Spor çok fazla seviliyor. Nehir Başkanımız ve yönetimi futbola yeniden bir canlandırma kazanmış. Bu sempati iyi oyunla arttı. Artık sonuna geldik. Seyircimiz sadece takımını desteklemeyi bize gösterirse bizi motive eder. Onların desteğine her zaman ihtiyacımız var.” İfadelerine yer verdi.

Gergin: “Hem dallığa, hem de Keşansor’a yetecek kadar Keşan’ı seven insanı var”

Sezonun en önemli maçına az bir süre kaldığının altını çizen Nehir Gergin: “Maçın tarihi ve saati kesinleşti. Maç, Havsa’da saat 15.00’te başlayacak. Havsa Stadı’nda tribün kapasitesi 250-300 kişi. Tribün haricindeki alanlarda, polis, güvenlik gerekçesiyle taraftar almıyor. Tribünün karşısındaki bölüme rakip takım taraftarları alınacak. Dallık ertelenip maça 2-3 bin kişilik bir taraftar gelse bile bize ayrılan bölüme alınacak taraftar sayısı kısıtlı. Havsa’da son oynadığımız maçta yaklaşık 400 kişiydik. Bu maçta da maksimum kapasiteyi doldurmuş oluyoruz. Maç 25 Kasım Stadı’nda oynansaydı, benim de dallığın ertelenmesi yönünde talebim olurdu. O gün Edirnespor’un maçı da oynanacağı için bu mümkün değil. O statta binlerce kişiyi tribüne koyma şansımız vardı. Dolayısıyla, dallığa gidecek olanlar var, dallık iptal olsa bile maça gelemeyecek olanlar var. Onları da mağdur etmemek lazım. Dallık da maç da yapılır. Keşan’ın hem dallığa, hem de Keşansor’a yetecek kadar Keşan’ı seven insanı var. Havsa’da oynamamız nedeniyle böyle bir talebimiz olmayacak.”  Dedi.

“11 yıl sonra inşallah Bölgesel Amatör Ligi’ne döneceğiz”

11 yıllık Bölgesel Amatör Lig hasretine son vermek istediklerini belirten ve bu amaçlar doğrultusunda zor şartlar içinde mücadele ettiklerini vurgulayan Gergin ; “Sahası toprak olan 2 takım da bizim grubumuzdaydı. Bu zeminler kolay zeminler değil. Bu bakımdan çok farklı etkenleri bir araya getirdiğimiz çok zor bir kura çekmiştik. Sezon başında şampiyonluk şansını yüksek gördüğüm 3 takım da bizim grubumuzdaydı. Hazırlığımızı zora göre yaptık. İyi ki de öyle olmuş. Genç Aslanlar takımına da başarılar dileriz. 11 yıl sonra inşallah Bölgesel Amatör Ligi’ne döneceğiz. Küllerinden doğan bir Keşanspor olarak yeni süreç başlıyor. Bu süreçte Keşan halkına daha fazla pay düşüyor. BAL’a çıktığımızda Keşanspor’un nasıl bir kulüp olabileceğine dair fikrimiz olsun istiyoruz. Bölgesel Amatör uzun bir lig. 13 iç saha maçı olacak. Bu da Keşan’da bir ekonomi oluşacağını gösteriyor. Pazar günü Keşan’da özlenen atmosfer oluşmuş olacak. Şehirler için böyle etkinlikler önemlidir. Futbol sadece futbol değildir. Bu maçı kazanıp bize yakışan ligde olacağımız inancımız tam. Taraftarımızdan Allah razı olsun. Çeşitli zorluklar yaşadılar. Bugün taraftar olan gençler yarın yönetici, başkan olacaklar. Yaptıkları iş ile Keşanspor’un geleceğine katkı sağlıyorlar. Hıdırellez bereket, bolluktur. Biz de inşallah pazar günü kupayla beraber dallığa geliriz. Orada bir şenliğin içinde unutulmaz bir gün olur. 2023’teki dallık diğerlerinden daha farklı olur. Biz de takımımızla o şenliğin içine dahil olup büyük bir coşkuyu daha da büyütmek istiyoruz. “

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu