Haberler

Gaytancıoğlu, yenileneceği söylenen Keşan-Enez yolu için konuştu: “Durum içler acısı”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, sık sık gündeme gelen Enez-Keşan karayolu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ulaştırma Bakanlığı tarafından yenilenmesinin planlandığın söylendiği; ancak bir gelişme olmadığını belirten Gaytancıoğlu, “FSRU Limanı yapmak için yasa tanımayanlar, 50 km’lik yolu yapmamaktadır” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu tarafından Keşan-Enez yolunun yapımıyla ilgili Ulaştırma Bakanına verilen soru önergesine gelen cevapta “Yolun ihale edilerek üst yapısının yenilenmesi planlanmaktadır” denildi. İhalenin ne zaman yapılacağı ve çalışmaların ne zaman başlayıp biteceğine dair bir bilgi verilmedi.

Bakanlıktan gelen cevaba ilişkin açıklama yapan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu “AKP Saros’un kıyılarını parsel parsel yandaşlara vermeyi seviyor ama Saros’un incisi Enezimize yol yapmaya gelince ortada görünmüyor” dedi.
Enez’in her yıl artan ziyaretçileri ile birlikte ciddi bir turizm merkezi olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Gaytancıoğlu buna karşılık Enez’in ana ulaşım bağlantısı olan Keşan- Enez yolunun durumunun içler acısı olduğunu ifade etti.

Bu yolun hiçbir şekilde Türkiye’ye yakışmadığını söyleyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Keşan-Enez yolu yaz aylarında gelen yüzbinlerce ziyaretçi de dikkate alındığında artık tehlikeli bir hale gelmiştir. Daha önce defalarca gündeme getirilmesine rağmen yolla ilgili gerekli çalışmalar yapılmamıştır. Bakanlık hala ‘Yolun ihale edilerek üst yapısının yenilenmesinin planlandığını’ söylemektedir. FSRU Limanı yapmak için yasa tanımayanlar, 50 km’lik yolu yapmamaktadır. Oysa bu yolun çoktan yenilenmesi gerekmekteydi.
Geçilmeyen köprülere, kimsenin uçmadığı hava alanlarına milyarlarca lira aktaran, pandemide bile bu yerleri yapan yandaşlara tıkır tıkır para ödeyen AKP söz konusu olan halkımızın kullandığı bir yol olunca hiçbir şey yapmamaktadır.
Bizim geçtiğimiz ve geçerken Türkiye adına utandığımız bu yoldan herhalde AKP’liler geçmemektedir. Yoksa bu yoldan geçerken onlar da utanır ve yolun yapımı için iktidar olarak bir çaba gösterirlerdi.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu